Özel Güvenlik Görevlilerine Müjde!

Özel Güvenlik görevlerine verilen haklar beğenilmediği için maaşlara yıpranma payının eklenip ücretlerin daha da artması istenmektedir. Mecliste görüşmeler başladı ve yakın zamanda Özel Güvenlik maaşlarına zam yapılması beklenmektedir.

Özel Güvenlik Görevlilerine Müjde!
Özel Güvenlik görevlerine verilen haklar beğenilmediği için maaşlara yıpranma payının eklenip ücretlerin daha da artması istenmektedir. Mecliste görüşmeler başladı ve yakın zamanda Özel Güvenlik maaşlarına zam yapılması beklenmektedir.

Pek çok site, okul, üniversite, kurum ve kuruluşlar özel güvenlikler ile koruması sağlanmaktadır. Banka personelleri hariç diğer Özel Güvenlik Görevlileri silah kullanmıyor olsa da yıpranmıyor anlamına gelmemektedir. Özellikle basında Özel Güvenlik Görevlerini araştırdığımızda pek çok üniversite olayında ve yurtlarda çıkan kavgaları sonlandırabilmek ve tansiyonu düşürebilmek için kendilerini kavganın içine atmaktadırlar. Ancak Özel Güvenlik Maaşları asgari ücret tutarından başlamakta ve pekte yükselmemektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisine yeni sunulan tasarı ile Özel Güvenlik Görevlilerinin maaşlarına zam yapılması istenmektedir.

Özel Güvenlik Görevlilerinin Kolluk Kuvvetlerinden Farkı Yok

Özel Güvenlik Görevlileri ile Güvenlik Güçleri arasında tabi ki farklar vardır ancak ikisininde hakları savunması gerekmektedir. Bunun için Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan tasarı ile Güvenlik Görevlilerinin maaşlarına yıpranma payının eklenmesi ve bundan dolayı maaşlarında artması istenmektedir.

Pek çok firma anlaştığı kurumdan daha yüksek tutarda ücretler sağlıyor olsa da bünyelerinde istihdam eden Güvenlik Görevlilerine asgari ücret tutarında maaş vermektedir. Genellikle 12 saat boyunca çalışan ve geceli gündüzlü vardiyalara kalan Güvenlik Görevlilerinin işi zor olduğu için yıpranma payının eklenmesi pek çok kişi tarafından kabul edilir gelmektedir. Mecliste yakında oylamaların yapılması beklenmektedir. Muhtemelen her ne kadar tarihin belli olmadığı söylense de Özel Güvenlik Görevlilerinin maaşlarına yıpranma payından dolayı zam gelmesi düşünülmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
güvenlik görevlisi
güvenlik görevlisi - 5 yıl Önce

hakları en çok gasp edilen çalışma grubudur devletin belirlemiş olduğu aylık çalışma saatinin iki,ikibuçuk katı fazla çalışırlar kendilerine yıpranmayı payı verilmez hala meclisin tozlu raflarında bekleyen veya kaybolmuş olan bir yasa tasarı vardım rahmetli muhsin yazıcıoğlu beyin vermiş olduğu kaç yıl geçti aradan hatırlayan varmı

Çok zor
Çok zor - 5 yıl Önce

Herhün bizlerle ilgili heberlrr yayınlanıyor şuana kadar gerçekleşen birtane tasarı gösterirmisimiz asgeri ücrete zam gelmeseydi bir çoğumuz asgeri ücrettendd aşşağı çalışacaktık bu haberler taşeron yasasının unutturmak için gündem değişmesi içim uydurulan şeyler Cumhur başanımız dosyayı rafa kaldırdı ya seçimde gündem alır yada referandumda artık bizi haber yapıp internet sitelerinde rant elde etmekten vageçin biz vaz geçtik bile

- 5 yıl Önce

Vardiyalı çalışmak insanı çok yıratıyor. Insanlarla uğraşıyoruz hizmet veriyoruz üzerimizde yaptırım gücü olanlar var güvenlik olamıyoruz sadece. işimizi ve haklarımızı bilmelerine rağmen işten çıkarılma kokusu ile her işi yapmaya mahkum kalıyoruz. Bizimde hakkımızı savunmalısınız

musa
musa - 5 yıl Önce

ölme eşeğim ölme yaz gelecek yonca yiyeceksin ne güzel bir atasözü değilmi bu atasözü özel güvenlik görevlileri için söylense gerek yazık ki ne yazık malisef hakları rn büyük gasp edilenlerdir bu dünyanı birde öte tarafı var sanırım biz haklarımızı öte tarafta alacağız.

musa
musa - 5 yıl Önce

rahmetli muhsin yazıcıoğlu şehadet mertebesine ulaşmadan çok önce bir yasa tasarısı vermişti meclise iki asgari üçretten az olmayacaktı özel güvenlik görevlisi maaşları ama ondan sonra malisef meçlisin tozlu raflarında kayboldu sanırım.

Köksal koç
Köksal koç - 5 yıl Önce

Polis ve asker işine benzer iş yapan bu kesimin özlük hakları bir an önce çözülme lı

özel güvenlik
özel güvenlik - 5 yıl Önce

bizlerin çalıştığı kurum elerinden gelse bu maaşı yatırmayacaklar beş senede bir defa zam aldık

güvenlik
güvenlik - 5 yıl Önce

NE KADAR BİR ZAM OLACAK PEKİ ?