Orman Müdürlüğüne ( OGM ) 5 Bin Memur Alımı KPSS Puanına Göre Yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarafından Mahir Polat'ın soru önergesine cevap verilmiş olup, alıma ilişkin detaylar, kadrolar ve diğer bilgiler haberimizde.

Orman Müdürlüğüne ( OGM ) 5 Bin Memur Alımı KPSS Puanına Göre Yapılacak!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından İzmir Milletvekili Mahir Polat'ın soru önergesine cevap vermiş olup, verilen cevapta ise şöyle açıklamalar yapılmıştır.

Bakanlığa bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Orman genel müdürlüğü için Hazine ve maliye bakanlığı tarafından 2 bin 700 orman ve muhafaza memuru, 300 şoför, bin 200 orman mühendisi, 800 memur olarak toplamda 5 bin kadro ihdası yapılmış olup, alımların kamu personeli seçme sınavı kpss puanlarına göre alımlarının yapılacağı açıklamıştır.

Diğer yandan ise Bakanlık 11 Nisan'da yaptığı açıklama neticesinde bin 200 orman mühendisi ve 2 bin 700 orman ve muhafaza memuru kadrolarının kamu personeli seçme sınavı KPSS'ye ek olarak sözlü ve uygulamalı sınavla alım yapılacağı belirtildi.

5 bin personel alımının kamu personeli seçme sınav ( kpss ) puanına göre yapılacağı ancak 2 kadronun 2 bin 700 orman ve muhafaza memuru ve bin 200 orman mühendisi için kpss'ye ilave olarak uygulamalı ve sözlü sınavın yapılacağı açıklamıştır.

ALIM İÇİN TARİH YOK, YAKINDA İBARESİ VAR!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Mayıs ayında 5 bin personel alımının sağlanacağını belirtti hangi kadroya kaç alımı yapılacağını da açıkladı ancak net bir alım tarihi vermedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, alım tarihi yerine çok yakında ibaresi kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 11:02

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferdi sarı
Ferdi sarı - 1 yıl Önce

Orman arac söförü

Seko 61
Seko 61 - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi bölümü mezunlarına kadro açılmalıdır

Deniz
Deniz - 1 yıl Önce

5 aydir alim yapilacak deniliyor alim tarihi halen aciklanmadi umutsuz bir sekilde bekliyoruz..