Önlisans Ağırlıklı 112'ye Çağrı Merkezi Memuru Alınacak! (Lisans, Lise'de Başvurabilecek)

​​​​​​​Önlisans mezunları ağırlıklı olmak üzere 112'ye çağrı merkezi memuru alımı yapılacak ve ilana lisans, lise mezunları da başvurabilecektir.

Önlisans Ağırlıklı 112'ye Çağrı Merkezi Memuru Alınacak! (Lisans, Lise'de Başvurabilecek)

Ülkemizde devlette ait üç haneli numaraları vatandaşlar her noktadan ücretsiz arayabilirken Haziran 2021 tarihine kadar tüm 1 ile başlayan acil numaraların 112'de birleşeceği belirtildi. Buna göre 112'de birleşecek olan tüm numaralarda öncelikle vatandaşın karşısına çağrı merkezi personeli çıkacak sonrasında yönlendirme ile yetkili birime ulaşım sağlanacak. Örneğin 155'i arayan kişiler direkt olarak polis ile görüşmeyecek önce çağrı merkezi ile görüşecek sonrasında yönlendirme ile polisle görüşme sağlanacak. Bu sayede polis, jandarma, orman müdürlüğü vb. gibi yerlerdeki nitelikli personeller kendi görevlerini icra edecek. Önlisans ağırlıklı olmak üzere 112 çağrı merkezlerine çok sayıda memur alımı yapılması bekleniyor.

Herkes Başvurabilecek Mi?

112 çağrı merkezi memur alımı ilanında en büyük kontenjan ön lisans mezunlarına verilecek. Büyük olasılık ile 1.000 memur alımı yapılırsa 800'ü ön lisans bölümlerinden kalan 200'ü ise lise ve lisans bölümünden yapılması bekleniyor. Lisans bölümlerine lise bölümlerinden daha az kontenjan verilmesi durumu da mevcuttur.

İki Bakan Müjde Vermişti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 112'ye memur alımı hususuna değinmişti. Buna göre 2021 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat vermesinden sonra çağrı merkezlerine kamu personeli alımlarının yapılması ön görülmektedir. İlan geldiğinde ilk haberdar olup kaçırmak istemezseniz hemen aşağıdan mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

HANGİ BÖLÜMLERDEN ALIM OLACAK HABERİNE BURADAN GİRİNİZ

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 23:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
medineylmz.09
medineylmz.09 - 2 yıl Önce

Başvuru nasıl oluyor

Bay X
Bay X @Medine Yılmaz - 2 yıl Önce

25-29 Ocak arası diye biliyorum

Merve bulut
Merve bulut - 2 yıl Önce

KPSS puanı olucakmı ben halk ve ilşkiler ön lisans mezunuyum

Ayben
Ayben - 2 yıl Önce

Ne zaman açıklanır acaba şartlar

Bircan eryılmaz
Bircan eryılmaz - 2 yıl Önce

112 nasıl muracat edilir

Nur
Nur - 2 yıl Önce

Kpss puanı gerekiyormu

Muhammedcan araz
Muhammedcan araz - 2 yıl Önce

ilana nasil basvurabilim