Öğretmen Atamaları Sonucu Taban Puanlar Yayımlandı!

20 Temmuz 2018 tarihinde tercihleri sona eren 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için sonuçlar 24 Temmuz 2018 tarihinde açıklanmıştı ve taban puanlar da yayımlandı. Peki taban puanlar nasıl şekillendi? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Öğretmen Atamaları Sonucu Taban Puanlar Yayımlandı!

20 Temmuz 2018 tarihinde tercihleri sona eren 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için sonuçlar 24 Temmuz 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen ataması olarak kura ile 2 bin toplam da 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirdi. Sözleşmeli öğretmen atamalarına toplamda 60 bin aday başvuruda bulundu. 10 bin adayın başvurusu ise kabul edilmedi. Peki taban puanlar kaç olarak belirlendi? Detaylarda neler yer aldı?

İŞTE DETAYLAR

20 Temmuz tarihine kadar sözleşmeli öğretmen atamalarına toplamda 60 bin aday başvuruda bulundu. Başvuruda bulunan 10 bin adayın başvurusu kabul edilmedi ve başvurusu kabul edilen 50 bin aday içerisinden 2 bini kura ile olmak üzere toplam 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapıldı. Sözleşmeli öğretmen ataması sonuçları da 24 Temmuz tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklandı. Sonuçların açıklanmasından sonra taban puanlar merakla bekleniyordu ve bugün Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından taban puanlar yayımlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü bugün 20 bin sözleşmeli ataması sonucu oluşan taban puanları yayımladı.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 22:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER