Ocak Ayında En Az Lise 6 Bin Gardiyan Alımı Bekleniyor

Ocak ayı içerisinde en az lise mezunu 6 bin infaz koruma memuru İKM yani gardiyan alımı yapılması bekleniyor.

Ocak Ayında En Az Lise 6 Bin Gardiyan Alımı Bekleniyor

Ülkemizin en çok atama yapan kamu kurumları arasında yer almakta olan Adalet Bakanlığı her sene 10 bin civarında memur ve personel alımı gerçekleştirmekte olup geçtiğimiz gün Adalet Bakanı Abdülhamit Gül büyük müjdeyi verdi. Bakan Abdülhamit Gül bu ay içerisinde sözleşmeli personel ve daimi işçi alımlarının bu ay içerisinde açıklanacağı belirtildi. Buna göre adayların en çok beklediği ilan gardiyan yani infaz koruma memuru İKM olarak bilinmektedir. Peki İKM'ye ilişkin detaylar nelerdir?

6 Bin İKM Alımı Bekleniyor

Adalet Bakanlığı memur, personel, işçi gibi bir çok kadro için alım yapıyor. Gardiyan yani infaz koruma memuru İKM için 6 binlik ilan beklenmektedir. İlan Ocak 2021 tarihinde gelecek. Ocak ayında İKM alımının gelmesi halinde sizlere mobil uygulamamızdan bildirim göndereceğiz. Hemen aşağıdan indirebilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Hangi Şartlar Aranacak?

6 bin gardiyan alımında en az lise mezunu olmak KPSS'den 70 ile üzerinde puan almış olmak, erkekler için 170 cm ile üzeri, kadınlar için 160 cm ve üzerinde puan almış olmak lise, ön lisans ya da lisans bölümlerinden her hangi birinden mezun olmak, boy kilo arasında 13'den fazla ve 17'den aşağı fark olmamak gibi şartlar aranacaktır. Adaylar şu anda KPSS puanının 60'a indirilmesini talep ediyor. Öyle ki çoğu bakanlık ilanlarını 60 ile üzerinde olacak şekilde yayımladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 01:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail gümüşlü
İsmail gümüşlü - 11 ay Önce

Bende KPSS puanının 60 a indirilmesini istiyorum lütfen öyle olsun bizde işimiz olsun artık istiyorum

Gülçin örnek
Gülçin örnek - 11 ay Önce

Ya inşAllah 60 olur lütfen bizde denemek istiyoruz

Merve Tamer
Merve Tamer - 11 ay Önce

Milli sporcuyum 2 yıldır gardiyan olmak için bekliyorum lise mezunuyum 63 puan aldım lütfen puani düşürün bu yaşıma kadar ülkem için ulusal ve uluslar arası yarışmalarda ülkemi temsil ettim atanamadıgım için gardiyan olmak istiyorum

Mert Dellalbaşı
Mert Dellalbaşı - 11 ay Önce

Lütfen kpss 60 olsun

Nurdan
Nurdan - 11 ay Önce

60 olsun bizlerde iş sahibi olalım istiyoruz artık

ALPER B
ALPER B - 11 ay Önce

60 OLSA NE OLUCAK LİSELER İÇİN DEMİYOR Kİ

Yusuf
Yusuf - 11 ay Önce

Yaş sınırı kaldırılsın