Mülakatlar Kaldırılsın! Torpil Bulamayanların Mağduriyetlerine Son Verilsin

Kamu kurumların atanmak isteyen memur adayları mülakatların kaldırılmasını talep ediyor. Torpil bulamayan adaylar mağduriyetlere son verilmesini istiyor.

Mülakatlar Kaldırılsın! Torpil Bulamayanların Mağduriyetlerine Son Verilsin

Bilindiği üzere FETÖ'cülerin meslekten ihraç edilmesinden sonra yeniden kamuya girmemeleri için mülakat sistemleri tüm kamu kurumlarına getirildi. Şu anda yayımlanan tüm açıktan atamalarda mülakat sistemleri uygulanmaktadır.

Mülakat denildiği zaman halkın ilk aklına torpil gelmektedir. Buna göre çevresi geniş olanlar ve zengin olanların torpil bularak kamu kurumlarına mülakattan yüksek puan alarak daha kolay atandığı adaylar tarafından belirtilmektedir. Bu gibi sorunların giderilmesi için mülakatların kaldırılması talep edilmektedir.

MÜLAKATLAR KALKSIN HAK EDEN KAMUYA ATANSIN

Bilindiği üzere mülakatların gelmesi ile özellikle sosyal medya platformu aracılığı ile binlerce aday kampanya başlatarak mülakatların kaldıırlması yönünde seslerini duyurmaya çalışmaktadır. İşin Olsa ekibine mülakatların kaldırılması yönünde müracaat edenlerin sayısı da bir hayli arttı ve bizlerde adayların sesleri olarak mülakatların kaldırılmasını talep etmekteyiz.

Buna göre adaylar kamuya atamaların mülakatlar ile değil sınav sonucuna göre yapılmasını istiyor. Örneğin önceden öğretmen atamalarında mülakat yoktu. Diyelim ki sınıf öğretmenliği branşında aday kendi branşında ilk 2 bin sıralamaya girdi. MEB sınıf öğretmenliği için 2 bin ve üzeri öğretmen alacağını belirttiğinde branş sıralamasına göre aday atandığını garanti olarak bilmekteydi. Fakat şu anda mülakat sistemi olduğundan dolayı kimsenin ataması garanti değil. KPSS'den 90 - 95 alan bir adayın dahi ataması garanti değildir.

Torpil bulamayanların mağdur olmaması, sınavdan yüksek alanların mağdur olmaması ve bu konunun daha fazla uzamaması için mülakatların kaldırılması hak edenin kamuya atanması en doğru seçenek olarak gözükmektedir.

İşin Olsa - Özel Haber

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Bu dünyanın öbür dünyası var.bizlere şans verin artık hakkımızı çalmayın yeter

melek
melek - 3 yıl Önce

evet memur alımları torpılle oluyor hep.. gecen seneydi sanırım arkadaşımın abisi 76 ile atanmış torpılle. gittiği yerde öğrenmiş ki ben şunun torpılıyle girdim bende falancının torpılıyle gırdım demiş millet . malesef oluyor bunlar arkadaşlar. Allah yardımcımız olsun :(

gülsüm
gülsüm - 3 yıl Önce

kesinlikle !! mülakat=torpil . bu nasıl bir sistem anlayamıyorum tamamen emek hırsızlığı

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Evet katılıyorum.arkadaşım lisans mezun uydu 83 aldı atanamadı.diğer arkdşm ise liseyi açıktan okumuş 72 ile memur oldu.yıllardır KPSS ye hazırlanıyorum.artık bu işe el atın.bu dünyanın öbür dünyası da var.yaşım 25 oldu teşekkürler

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Torpil devri kalkmaz ki!. Kolun uzunsa hayattan korkma, kısa kolla dışarı bile çıkma!. Güneş çarpar.

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Evet katılıyorum.arkadaşım lisans mezun uydu 83 aldı atanamadı.diğer arkdşm ise liseyi açıktan okumuş 72 ile memur oldu.yıllardır KPSS ye hazırlanıyorum.artık bu işe el atın.bu dünyanın öbür dünyası da var.yaşım 25 oldu teşekkürler

ALİ ANTALYAA
ALİ ANTALYAA - 3 yıl Önce

ADAM KAYIRMAYA TORPİLEE DEVAMMM ... YAZIK GÜNAHHTIRR YAA ALLAHSIZLARRR

Soldier
Soldier - 3 yıl Önce

Ya Allah askina bastan beri hep torpille hersey oluyor. Bu millet uyandi artik tanidigin yoksa bilhassa hic bir yere giremiyorsun. Universite bu sene tercihlerinde siralamaya gore yerlestirdi milleti madem hak hukuk adalet diyorlarsa madem herkesi siralamaya gore atasin ki kimsenin emegini hakkini yemeyin artik yeter.