Milli Eğitim Bakanlığı Okullara 40 Personel Alacak!

Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki hijyen için toplam 40 bin kişilik personel alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Okullara 40 Personel Alacak!

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan devlet okullarında temizlik görevlileri kadrolu ya da sözleşmeli olarak görev yapmaktadır. Okullardaki hijyenin artması için temizlik görevlisi alımlarını artırmayı planlayan MEB 40 bin personel alımı yapacak.

Bilindiği üzere aylar öncesinde Milli Eğitim Bakanlığının 40 bin kişilik personel alımı için bir talebinin olduğu belirtilmekteydi. Okullarda istihdam etmek üzere geçici işçi alımları gerçekleştirilmektedir ve bu alımlar genel olarak İŞKUR Toplum Yararına Program kapsamında gerçekleştirilmektedir.

40 BİN PERSONEL ALIMI!

Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki temizliğin artırılması ve hijyenin daha yüksek düzeyde olması için yine okul güvenliğinin de tam anlamıyla sağlanması adına 40 bin kişilik personel alımı yapacak. Alımların temizlikçi (hademe) ve güvenlik görevlisi pozisyonları için yapılması beklenmektedir. MEB geçici işçi alımları genel olarak İŞKUR üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bakanlıklar ve kamu kurumları geçici işçi alımları için Maliye Bakanlığı ile görüşme yapmakta ve onayın alınmasından sonra alımları gerçekleştirmekte olup Milli Eğitim Bakanlığı geçici işçi alımlarını da bu şekilde yapmaktadır. Şu an için MEB temizlik ve güvenlik görevlisi pozisyonlarına alımı ne zaman yapacak bilinmiyor fakat adaylar illerinde ki İŞKUR'a müracaat ederek toplum yararına programlar için bilgi alabilir ve MEB geçici işçi alımı yaptığında müracaat edebilir.

TÜM İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bıktırdınız herşeyden
Bıktırdınız herşeyden - 3 yıl Önce

Pes diyorum... Bir oturup düşünün bunca lisans mezunu için ne yapılmalı acaba. Niçin bu devirde lise mezunu ve ilkokul mezunu baş tacı edilirken lisans mezunlarına her kapı kapanıyor.

karaca
karaca @Bıktırdınız herşeyden - 3 yıl Önce

baş tacı mı lise mezunlarımı la okumuşun ama boşa okumuşun arada lise mezunlarına kapı acılıyor bırak da faydalanalım faydalanabilirsek tabi git bir sürü lisans mezunu veya ön lisans mezunu adam alıyorlar sende onlara başvuru yap özellikle de polis alımlarında bir tarafınız yemiyorsa burda laf yapma

Cem
Cem - 3 yıl Önce

Lise mezunu ve ilkokul mezunu baş tacı ediliyor diyorsun ama hiçte öyle değil yanlış düşünüyorsun. Daha düne kadar lise mezunu da dahil hiç bir kıymeti yoktu. Varsa yoksa üniversite. Bizim gunahimiz ney. Ben 40 yaşındayım ama hala devlet dairesine girebilmis değilim. Her kesi devlet memuru yapamazlar. Unutma ki memurların maaşları toplanan vergilerle ödeniyor. Herkesi alsalar kat kat fazla vergi ödemek zorunda kalırız. Hademe olmak istiyorsan büyür git. Daha sonra deme ben üniversite mezunuyum mana hademeligimi layık gördüler...

nihat
nihat - 3 yıl Önce

inan bu ülkede yaşanmaz insan bu kadar enayii yerine konmaz seçmeyin kardeşim şunloarı..3 yıldır taşaron olarak okulda çalışıyorum 2 ay yazı çıkarıyorlar 1 ay kışın çıkarıyorlar geriyede okula bedava gelmemizi istiyorlar itiraz edince işteden çıkartmakla tehdit eden densizler.şimdi bizi taşaron şirketten çıkartıp işkur üzerinden almakla kandırıyorlar hala işe almadılar lanet olsun böyle düzenede böyle insanlarada..kahrolsunlar.eskiden kendi işimi çiftçiliğimi yaparken bunların sayesinde köleleştirildik umarım hepsi cehennebi boylar

Gul
Gul - 3 yıl Önce

Gelip geçici 9 aylık görev

Yusuf
Yusuf - 3 yıl Önce

Ulan çok adisiniz dayisi olan aliniyo olmayanneyapsin tanidiklarimdan 20kişi yazıldı başta eşim hadi eşime çikmadi diğerlerinedemi çikmaz arkadas torpilliler alindi dığer işe ihtiyaci olanlar alinmiyor sizin adaletinizin ............. yapim seçim geliyo nah alirsiniz oylari yaziklar olsun siźe Allah beterini versin inşAllah dilerim Allahtan

Adamın dibi
Adamın dibi - 3 yıl Önce

Bu sadece yazı arkası boştur daha tasarı kabul edilirse...
İnş olur diyelim

Nuray
Nuray - 3 yıl Önce

Ben 13 yıldır devlet okulundayim hala kodro bekliyoruz İşkur da çalışan diyorlar bizim suçumuz ne

Hasan Ali Kancan
Hasan Ali Kancan - 3 yıl Önce

Engelli alımıda yapılacakmı