Milli Eğitim Bakanlığı MEB 16 Memur Alımı Yapacak! Kimler Başvurabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 16 memur ve personel alımı yapacak. Peki kimler başvurabilir, detaylar nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 16 Memur Alımı Yapacak! Kimler Başvurabilir?

Ülkemizin en çok bütçenin ayrıldığı ve en çok personel sayısına sahip kurum olarak bilinmekte olan Milli Eğitim Bakanlığı MEB açık pozisyonları için kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere aralıklarla memur ve personel alımları gerçekleştirmektedir.

Buna göre geçtiğimiz gün Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından hazırlanan memur alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı MEB memur alımı ilanına göre 16 memur alımı yapılacağı görülmektedir. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak, başvuru yapacak olan adayların sahip olması gerektiği nitelikler nedir?

POZİSYONLAR NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 16 memur alımı yapacak. Peki pozisyonlar nelerdir Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı MEB memur alımı ilanına göre ağ uzmanı 5 kişi, orta katman uzmanı 2 kişi, asp.net yazılım uzmanı 5 kişi, front-end yazılım uzmanı 1 kişi, sistem uzmanı 1 kişi, bilgi güvenliği uzmanı 2 kişi olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı toplam 16 memur alımı yapılacağı görülmektedir.

BAŞVURU BİLGİLERİ NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı 16 kişilik memur ve personel alımı ilanını yayımladı. Peki başvuru bilgileri nedir? 22 Mayıs 2016 ve 21 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme
Sınavı'nda alınan KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen
adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim
Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını
ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.) yapılacak sıralamaya göre en
yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 5 (beş) katı aday arasından,
Bakanlığımız tarafından 19 - 23 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav
sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 16 (on altı) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.
Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz www.meb.gov.tr - ikgm.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır bilgileri MEB tarafından kamuoyuna duyurulmuş olup adayların başvurularını 19 Şubat - 23 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirmesi gerekmektedir. Sözlü sınav ise 19 Mart - 23 Mart tarihlerinde yapılacaktır.

RESMİ BİLDİRİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2018, 23:44
YORUM EKLE