MHP Her Okula Sağlık Personeli Alımı Yapılsın Talebinde Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi MHP, Milli Eğitim Bakanlığına özel ve kamu okullarına sağlık personeli alınsın talebini iletti.

MHP Her Okula Sağlık Personeli Alımı Yapılsın Talebinde Bulundu

Ülkemizde en çok atama yapan kamu kurumlarından bir tanesi Sağlık Bakanlığıdır ki her sene ilgili bakanlık doktor kadroları ve diğer sağlık kadroları için 20 bin civarı atama gerçekleştirmektedir. Buna göre geçtiğimiz senelerde hemşire atamaları konusunda büyük çalışmalar yapılmıştı ancak bu sene daha az hemşire alımı yapıldığı için Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS puanı daha yüksek kapattı. Tüm sağlık kadrolarının atamaları hususunda bundan sonra azalma mı meydana gelecek denilirken Milliyetçi Hareket Partisi MHP'den Milli Eğitim Bakanlığı MEB'e kanun teklifi hazırlandı ve TBMM'ye sunuldu.

ÖZEL VE DEVLET OKULLARINA SAĞLIKÇI ALINSIN

Milliyetçi Hareket Partisi MHP tarafından hazırlanarak Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan kamun teklifinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel ve devlet ilköğretim okulları ile ortaokullarında görevlendirilmek üzere sağlık personeli atamasının yapılması gerektiği belirtildi. MEB okullarına atanacak olan sağlık personellerinin ilkyardım önleyici ve koruyucu vasfında görev yapması beklenmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM'nin ilgili konu hakkında nasıl bir açıklama yapacağı net olarak bilinmemek ile birlikte eğer Milliyetçi Hareket Partisi MHP tarafından yayımlanan kanun teklifi kabul edilirse özel ve devlet okullarına sağlık personeli alımları yapılacaktır.

Sizce okullara sağlık personeli alınmalı mıdır?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Betül
Betül - 2 yıl Önce

Bencede alınmalı bığazına düdük kaçan mefat eden küçük çocuk tüm ülkeye örnek olmalı daha çok minikler böyle durumda kalmamalı özel devlet demeden okullarda sağlıkçı bulundurulmalı hem öğrencilerden hem okul kantinlerinden lavoba ve hijyenden herşeye ilgilenmeli gelecek bir nesil yetişiyor okullarda çocuklarımız için herşey daha da iyileştirelimeli

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

Kesinlikle çok doğru bir hareket olur. Devlet okullarında da sağlık personeli görevlendirilmeli. Çocukların ilk yardıma ihtiyaç duydukları anda tecrübeli birinin olması büyük fayda sağlayacaktır.