Memurlar ve Memur Adayları Dikkat: Kamuda Yeni Dönem Başlıyor!

Cumhurbaşkanı tarafından verilen talimat sonrasında, kamuda uygulanması düşünülen yeni sistem üzerinde çalışmalar başlatıldı. Kamuda yeni döneme geçiş yapılıyor. Memurlar ve memur adaylarını ilgilendiren gelişmeye yönelik tüm detaylar haberimizde...

Memurlar ve Memur Adayları Dikkat: Kamuda Yeni Dönem Başlıyor!

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren kamudaki bürokrasinin azaltılması, iş ve işlemlerin hızlandırılması, kamu personellerinin kendi yeteneklerini geliştirebilmelerine olanak tanınması ve şartların iyileştirilmesine yönelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatla gündeme geldi. Cumhurbaşkanı' nın talimatının ardından, kamuda yeni dönem olarak kayıtlara geçecek sistematiğin adımları atılmaya başlandı.

Kamuda meydana gelecek değişiklikler

Kamu kurum ve kuruluşlarında personellerin yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanınması, bürokrasinin azaltılarak, hizmetin hızlandırılması, personel-hizmet-para mekanizmasının yapılandırılması gündeme taşındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimatla, kamudaki yeni süreçlerin adımları atılmaya başlandı. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren düzenlemeler yapılarak, kamunun daha sağlıklı ve efektif ilerleme kaydetmesi sağlanacak. Personellerin analiz edilip ödüllendirilmesi, kamuda esnek çalışma sürecinin uygulanması, performans sisteminin tamamiyle uygulamaya geçirilmesi gibi projeler kamudaki yeni dönemin önemli detayları olarak aktarılıyor. Kurum içi eğitimlerin uygulanmasıyla, personellerin kendi yetenek ve eğilimlerine yönelmelerine imkan tanınması, mevcut yeteneklerinin geliştirilmesi, performans odaklı çalışma ve ödüllendirme sistemiyle işlemlerin hızlandırılması, hizmet-personel-para olarak uygulanışta olan mekanizmanın yerine daha işlevsel ve hizmet odaklı bir anlayışın getirileceği ifade ediliyor. Kamuya yapılan bu değişikliklerle birlikte tüm işlemlerin hızlanacağı, bürokrasinin azalacağı ve hem vatandaş, hem personel hem de devlet için ortak fayda paydasında buluşulacağı aktarılıyor.

Düşünceleriniz neler?

Kamuya yapılacak olan bu değişiklikler, memur ve memur adaylarını yakından ilgilendiren kamuda yeni dönem süreci için sizlerin düşünceleri neler? Kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanacak bu düzenlemeleri doğru buluyor musunuz? Yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi, kamuda karşılaştığınız problemleri ya da olası çözüm önerilerinizi aktarabilirsiniz. Bizler de sizlerin düşüncelerini gündeme taşımaya çalışıyor olacağız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yakup fidan
yakup fidan - 2 yıl Önce

sivas cevresi imamhatip lise mezunu memur alımıolan yerler

Hilal Arslan
Hilal Arslan - 2 yıl Önce

Kesinlikle cok dogru buluyorum ne kamuda calisanlar ne de vatandas bunalmasin herkes de hak ettigini alsin. Hizli islemler de gercekten cok önemli bizim insanimizin gercekten bekleyememk gibi bi problemi var kimileri hakli kimileri haksiz.

Merve ataseven
Merve ataseven - 2 yıl Önce

birazda memur olacaklara ortaokul mezunlarina kura cekimini hizlandirsa bekliyoruz ne zaman yurtan cikanlar icin

ipek
ipek - 2 yıl Önce

hizmetli kardeşlerimizede birkereye mahsus merurluk kadrosu verilsin

Yasar
Yasar - 2 yıl Önce

45 yastan yukari olanlar neden ise alinmiyor
yada neden emekli edilmiyor.
önce can sonra canan
ben bu vatanin evladiyim.
hakkimi helal etmiyorum

Nurullah
Nurullah - 2 yıl Önce

Öncelikle personeller arasında ayrıma gidilmemeli sözleşmeli uygulama kaldırılmalı. Kadrolu yada sözleşmeli yede aynı sistemi uygulamak zaten en başından adaletli olmaz.

Engin
Engin - 2 yıl Önce

Eczacılar haksız olarak çok para kazanıyor. Eczacıların kar oranı düşürülsün. Eczacılar daha az para kazansın. Memur maaşı artsın

Millet Hizmetkarı
Millet Hizmetkarı - 2 yıl Önce

Devlet mekanizmaların da yönetici sıfatında olanların mobing gibi uygulamalarına, patronluk taslamalarına kurumu babasının dükkanı sananlara ve kendini bilmez, hizmet sektöründe çalıştığını unutup çalışanları hizmetçisi sanan, geldiği yere layık olmayanlara yönelik devletin acilen bir çözüm bulması gerek. Çünkü bu ve benzeri uygulamalarda bulunanlar yüzünden naif, kendini toplumun hizmetine, devletin gerekliliğine adamış insanları canından bezdirir, bilhassa çok çıkarcı işini sırf para için yapan bireyler haline getirir. Umarım bunların önüne geçilir.