Memur Saat Başı Ücretine 13 Kuruş Zam Yapıldı

Meclis bütçe görüşmeleri devam ederken Anadolu Ajansı tarafından aktarılan bilgiye göre memurlara saat başı çalışma ücretlerine 13 kuruş zam yapılacağı açıklandı.

Memur Saat Başı Ücretine 13 Kuruş Zam Yapıldı

Mecliste bütçe görüşmeleri devam ederken Anadolu Ajansı tarafında aktarılan bilgiler doğrultusunda 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi kapsamında elde edilen bilgilere göre, memurların saat başı fazla çalışma ücretlerine 2020 yılı için yüzde 6,1 artış yapılmış olacak. 2 lira 13 kuruş olan saat başı fazla mesai ücreti, 1 Ocak 2020'den itibaren 2 lira 26 kuruş olarak uygulanacak. Buna göre aynı zamanda Bakanlık bünyesinde özel kalem müdür personelleri ve şoförlere de 60 saati geçmemek üzere 2,25 lira yerine 2,39 lira fazla mesai ödenmesi bekleniyor.

KYK Personeline de Zam Var

Saat başı ücret zammı ayıca Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne ve üniversitelere bağlı yurtlarda görev yapan personele de verilecek olup buna göre personellerin gerçekleştirdikleri fazla çalışma karşılığında kendilerine izin verilme imkanı bulunmayanlara da ayda 90 saati aşmamak kaydıyla yeni yılda 2,26 lira ek çalışma ücreti ödemesi gerçekleştirilecek.

Gündelikler de Arttı

AA haberine göre Yeni yılda TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcılarına ödenecek yurt içi gündelik tutarı 67,4 liradan, 73,25 liraya çıkması planlanıyor. Ayrıca Anayasa Mahkemesi Başkanı, bakanlar, Genelkurmay Başkanı, milletvekilleri, kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanıve diğer kadrolarda da yurt içi gündeliklerin de 61,5 liradan 66,85 liraya yükselmesi bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet karada
Mehmet karada - 12 ay Önce

Mesai ücretlerine 13 kuruş zam yapıldı haberine inanın çok güldük. Yahu 10 kuruş 25 kuruş bir şey etmiyor satın alma gücü yok kuruşlardan söz etmek çok ayıp