Memur Alımlarında Mülakat Sistemi Kaldırılacak Mı?

Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanların ardından mülakat ile memur alma dönemi bitecek mi? İşte detaylar

Memur Alımlarında Mülakat Sistemi Kaldırılacak Mı?
15 Temmuz 2016 Askeri Darbe Girişiminin ardından yurt genelinde Fethullahçı Terör Örgütü üyeliği tespit edilen kişiler açığa alınmaya ve işledikleri suç kapsamında cezaevlerine gönderilmeye başlandı. Peki FETÖ üyesi bu kişiler nasıl bu kadar hızlı devlet kadrolarına yerleşiyor. Ajanslarda yer alan haberlere göre bu kişilerin alımlarını mülakat sistemi kolaylaştırıyor. Bilindiği üzere bazı kurumlar bünyelerinde personel alımı yaptıklarında adayların KPSS'den minimum puanı almış olması gerektiğini bildirerek alınacak olan personellerin tamamı mülakatlara tabii tutulmaktadır. Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri kendilerini tanıdıkları için mülakatlar da bu kişilerin memur olmasını kolaylaştırmaktadır.

Mülakatlar Kalkabilir

Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri yurt genelinden birer birer temizlenmeye başlandı. 15 Temmuz 2016 Askeri Darbe Girişiminin hemen ardından KPSS madurları mülakat sisteminin kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda sorular sormaya başladı. Peki mülakatlar gerçekten kaldırılabilir mi?
Şuan için hükümetten ve diğer kurumlardan konu hakkında her hangi bir açıklama gelmedi. Ancak görünen o ki Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin büyük bir bölümü memur kadrolarına mülakat sistemi sayesinde girdi. Eğer bu sistem tamamen silinirse FETÖ'ye büyk bir darbe vurulabilir. Mülakat sistemi yerine puan sıralamasının yapılıp alımların buna göre yapılması bekleniyor. Bakalım bundan sonra ki süreçte Kamu Kurumları bünyelerine personel alımı yaparken mülakatları kaldıracak mı?

Kamu Personeli Seçme Sınavı madurları aşağı bölümden yorumlarını dile getirerek isteklerini iletebilirler.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru
Doğru - 3 yıl Önce

Mülakat sistemi torpile giriyor ve bir çok kişi mağdur ediliyor haksızlık hemde günah

Doğru
Doğru - 3 yıl Önce

Mülakat sistemi torpile giriyor ve bir çok kişi mağdur ediliyor haksızlık hemde günah

yasemin
yasemin - 3 yıl Önce

Ya mülakat gelmesin hakszlk

doğru
doğru - 3 yıl Önce

madem mülakat olacaktı neden biz kpssye girdik 60 puanlan adam atanacak 80 puan alanlar açıkta acaba haklı bir düzen varmı bu türkiyede bu kadar insan niye kpss ye girdi herkes hakkıyla atanmayacaksa niye girdi

Dogru
Dogru - 3 yıl Önce

Artık puanlarimizla adil bir şekilde atanmak istiyoruz