MEB'e Yeni Kadrolar Geldi!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığına yeni kadrolar açıldı ve MEB'ten bu kadrolara atama yapması bekleniyor. Peki hangi kadrolar yeni açıldı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

MEB'e Yeni Kadrolar Geldi!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında ilk Kanun Hükmünde Kararnameler bugün itibari ile yayımlanmaya başladı. Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelere göre Milli Eğitim Bakanlığının görev ve yetkileri belirlendi. Söz konusu Kanun Hükmünde Kararname ile Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen alımı ve yeni kadrolar hakkında detayları belirledi. Peki bugün yayımlanan Kanun Hükmünde kararnamenin detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kapsamında ilk Kanun Hükmünde Kararnameler bugün yayımlanmaya başladı. Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamede yer alan bilgilere göre Milli Eğitim Bakanlığının görev ve yetkileri de belirlenmiş oldu. Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye'deki veya Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki üniversitelerin eğitim fakültelerinin ilgili bölümlerinden lisans düzeyinde eğitimini başarıyla bitirenlerden ilgili ülke vatandaşlığına sahip olanlarla süresiz oturma ve çalışma izni bulunanlardan sözleşmeli öğretmen alımı yapılabileceği ifade edildi. Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığında yeni kadrolarda oluşturuldu, Milli Eğitim uzmanları ve Milli Eğitim uzman yardımcıları kadroları yeni oluşturulan kadrolar. Yeni oluşturulmuş olan Milli Eğitim uzmanları ve Milli Eğitim uzman yardımcıları kadrolarına Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atama yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selami defne
Selami defne - 3 yıl Önce

Sınav ÖSYM KPSS 2010/önlisans süt ve ürünleri okudum mezun oldum yani 2 ay sonra 9 sene olacak

Selami defne
Selami defne - 3 yıl Önce

Yüksek öğretim kurumu na saygılar lütfen aramalarda ÖSYM KPSS önlisans lisans lise ilköğretim hepsine bölüm açılsın sınırlama bölümlerle ya da yaşlarla yapılmasın 35 -40/yaşına geldik bölüm ün yoksa yaşın tutmazsa atanamıyorsun vergi