MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Tarihi Belli Oldu! İşte Tarih ve Detaylar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan takvim dahilinde, 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının tarihleri netlik kazandı. Öğretmen ataması ve çok daha fazlasına haberimizden ulaşabilirsiniz...

MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Tarihi Belli Oldu! İşte Tarih ve Detaylar

MEB tarafından yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına yönelik takvim yayımlandı. Takvim dahilinde öğretmenlerin atanacakları tarih belli oldu. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının yapılacağı tarih ve çok daha fazlasına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Öğretmen atamalarının tarihi belli oldu

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için tarih MEB tarafından yayımlanan takvim dahilinde kamuoyuna aktarıldı. Takvimde belirtildiği üzere 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması 07 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Gündemin önemli konu başlıklarından birisi olan öğretmen atamaları hakkında tüm gelişmeler ve detayları takip ediyor, sizlere aktarıyor olacağız.

MEB tarafından yapılan duyuru

" Millî Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvime göre 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin ön başvurular 19-23 Kasım’da alınacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri 3 Aralık’ta ilan edilecek, sözlü sınavlar 10-31 Aralık 2018’de yapılacak.Sonuçların ilanı 15 Ocak, tercihlerin alınması 28 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında, atamalar ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Açıklanan takvimde 2019 yılı öğretmenlerin mazerete bağlı, il içi ve iller arası yer değiştirme işlemlerine ilişkin süreç de yer aldı.Buna göre, öğretmenlerin Ocak dönemi mazerete bağlı atamaları 18 Ocak’ta; Ağustos dönemi mazerete bağlı atamalar ise 29 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak. Öğretmenlerin il içi yer değiştirme işlemlerine ilişkin olarak; başvurular 21-24 Mayıs tarihleri arasında, atamalar 29 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri için başvurular 10-14 Haziran tarihleri arasında, atamalar ise 18 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek." ifadelerine yer verildi.

Atama ve yer değiştirme takvimi

PDF halini indirmek için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 13:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ressam
Ressam - 2 yıl Önce

Hocam kontenjanlarda adaletli olunmalı dini eğitim değil bilimsel kültürel eğitim verilmeli bir okulda 5 tane dinkültürü hocası olurmu adalet yav. Bilim kültür sanat olmazsa o ülke ilerlemez.