Masabaşı Memur Alımı Kaç KPSS ile Kapatır? (İlana Son 3 Gün)

​​​​​​​İkinci merkezi yerleştirme atamasına son 3 gün kaldı. 2 bin civarlarında memur alınacak. Masabaşı memur kadroları kaç KPSS ile kapatır?

Masabaşı Memur Alımı Kaç KPSS ile Kapatır? (İlana Son 3 Gün)

Kamu kurumları ülkemizde açıktan ve merkezi olmak üzere iki şekilde atama gerçekleştirmektedir. Buana göre en yoğun rağbetin olduğu ilanlardan birisi merkezi atamalar olarak bilinmekte olup merkezi atamaların başlamasına son 3 gün kaldı. Peki masabaşı memur kadroları kaç KPSS puanı ile kapatır? Adayların masabaşı memur olabilmesi için kaç KPSS puanı alması gerekmektedir?

Lise Mezunu Memur Alımı

Lisans ve ön lisans mezunu sayıları oldukça arttığı için artık lise mezunu masabaşı memur alımları merkezi atama ile yapılmamaya başlandı. Ancak teknisyen ya da aşçı gibi kadrolar 85 bantlarında, şoför 86 puanlarında, hizmetli pozisyonları için 90 civarlarında kapatmaktadır.

Önlisans Mezunu Masabaşı Memur Alımı

Önlisans mezunları için kurumlar masabaşı memur alımı yapmaya devam ediyor. Önlisans memur kadroları ortalama 90 puanlarında, VHKİ 88 puanlarında kapatmaktadır. İki kadroda masabaşı kadro olarak bilinmektedir. Özellikle pandemi sürecinde esnek çalışmalar başladı.

Lisans Mezunu Masabaşı Memur Alımı

Lisans mezunları içinde masabaşı memur alımları devam ediyor. Yine veri hazırlama kontrol işletmeni 90 civarlarında, memur 93 puanları civarlarında değişmektedir.

Açıktan Atamalara Dikkat!

Merkezi atamalar yukarıda görüldüğü gibi yüksek kapatıyor. Ancak açıktan atamalar ile lise mezunu adayları 68 puana kadar bakanlıklara girebilmekte, teknisyen gibi kadrolara hem KPSS puansız hem de 50 puanla yerleşebilmektedir, ön lisans mezunu adayların açıktan atamalarda yerleşmek için 70 puanlara, lisans mezunu adayların ise açıktan yerleşebilmek için (zabıta, itfaiye) vb 75 puanlara ihtiyacı bulunmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 00:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 1 yıl Önce

Nasıl başvuracagız

Aysegul
Aysegul @Elif - 1 yıl Önce

Nasil nereye basvuracagiz yardimci olurmusunuz

Yeliz kor
Yeliz kor - 1 yıl Önce

Ortaöğretim kpss 63 pan aldım bir yere yerlesebilirmiyim

özgür
özgür @Yeliz kor - 1 yıl Önce

çok zor hatta hayır yerleşemezsin

Elif Kalaycı
Elif Kalaycı - 1 yıl Önce

70 puan aldım lise mezunuyum B ehliyetim var nerelere başvuru yapabilirim kafam çok karıştı yardımcı olacak biri varmı acaba lütfen