Maliye Bakanlığı 400 Memur Alacak

Maliye Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. Maliye Bakanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 400 adet memur alıyor. Sizde Maliye Bakanlığı ailesine katılmak için haberimizin devamını inceleyiniz.

Maliye Bakanlığı 400 Memur Alacak
Maliye Bakanlığı 400 Memur Alacak
Maliye Bakanlığı memur personel alımı gerçekleştiriyor. Maliye Bakanlığı bünyesinin memur ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 400 adet memur alıyor. Sizde Maliye Bakanlığı ailesine katılmak için haberimizin devamını inceleyiniz.
Maliye Bakanlığının yapmış olduğu duyuruya göre memur alıyor. Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının düzenlediği Giriş sınavı ile 400 adet Vergi Müfettiş Yardımcısı alınacak. Yapılacak olan giriş sınavı iki aşamada yazılı ve sözlü olarak düzenlenecektir. 
Yapılacak olan giriş sınavının yazılı kısmı 05 Aralık 2015 tarihi ile 06 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Sınav Ankara'da yapılacaktır. Yazılı sınavdan başarılı olan adaylar Ankara'da sözlü sınava tabi tutulacak olup sözlü sınav tarihi www.vdk.gov.tr isternet adresinde yayımlanacaktır. Sınava katılabilmek için aşağıda verilmiş olan niteliklerde bir aday olmanız gerekmektedir.
GENEL ŞARTLAR:
     - 2014 ve 2015 yıllarında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olan adaylar,
     - Sağlık durumu Türkiyenin her yerinde görev yapmasına uygun olan adaylar,
     - Yapılacak olan soruşturma sonucunda Vergi Müfettişliği mesleğinin gerektirdiği niteliklerde uygun olan adaylar,
     - Henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar ( Yazılı Sınav tarihi İtibari ile ),
     - 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde yazılı niteliklere uygun olan adaylar,
     - En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.
BAŞVURULAR :
Başvuruda bulunacak olan adaylar, 27 Ekim 2015 tarihinde başlayıp 13 kasım 2015 tarihinde saat 17:30 da sona erecektir. Adaylar Giriş Sınavına Vergi Denetim Kurulu Başkanlığının internet sayfasındaki Sınav Başvuru Formunu doldurmak suretiyle başvuracaklardır. Sınav Başvuru Formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sayfasında yer almaktadır. -Adayların doldurmuş oldukları Sınav Başvuru Formunun bilgisayar çıktısını imzalayarak kendi el yazılarıyla hazırladıkları özgeçmişleriyle birlikte yazılı sınav saatinden önce sınava girecekleri salonun görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvuruları geçersiz sayılarak sınava alınmayacaklardır. -13 Kasım 2015 Cuma günü saat:17:30’a kadar Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Bilgi İşlem Sistemi’ne ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacağından; elektronik ortamda meydana gelebilecek aksaklıklardan dolayı adayların başvurularını son güne bırakmamaları gerekmektedir.
İlanın Tam Metni İçin Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 22:20
YORUM EKLE