Maliye Bakanından Öğretmenlere Atama Taşeronlara Kadro Müjdesi

Son dönemlerde çok gündemde olan öğretmen atamaları ve taşeron işçile hakkında bir açıklama da Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten geldi. İşte Şimşek’in konu ile ilgili öenmli açıklamaları…

Maliye Bakanından Öğretmenlere Atama Taşeronlara Kadro Müjdesi

Maliye Bakanından Öğretmenlere Atama Taşeronlara Kadro Müjdesi

Öğretmen atamaları ve taşeron işçiler ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Şimşek, AK Parti hükümetleri döneminde 475 bin öğretmen istihdam edildiğini belirtti. Bu sayının Ağustos ayında yapılacak alımla birlikte yarım milyonun üzerine çıkacağını belirten Şimşek, öğretmen açığının önümüzdeki 2 yıl içerisinde tamamını kapatacaklarını söyledi. Neden bir anda değil de parça parça alım yaptıklarını da açıklayan Şimşek, bu gün bir çırpıda açığı kapatmaya kalkarsak, belki KPSS’den 20 almış 30 almış insanları bile işe almak zorunda kalırız. Ama bizim çocuklarımızın iyi eğitim alması gerek dedi. Geçen yıl taşeron işçilerle ilgili de bir kanun çıkardıklarını belirten Maliye Bakanı Şimşek, bu kanuna göre taşeronların kıdem tazminatı ücret ve izin gibi haklarını güvence altına aldıklarını da dile getirdi. Asıl işi yapan işçilerin artık taşeron değil kadrolu olacağını belirten Maliye Bakanı Şimşek, kamu araçlarını eleştiren CHP’ye de yüklendi. CHP'li Muğla Belediye Başkanı çalışanların promosyon parasıyla 330 bin liralık araç aldı diyen Şimşek, olayı sert bir dille eleştirdi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
bilgihan
bilgihan - 5 yıl Önce

E hadi insallah.her şeye ramen her zaman yaninizdayiz.akp nerde biz orda

Ünv. Özel güvenlik
Ünv. Özel güvenlik - 5 yıl Önce

Sayın bakan ben 13yıldır çalışıyor um şirketlerin hiç birini görmedim onlara verdiğiniz parayı bize verseniz yeter zaten ve hep aynı lafları 3dönemidir sizlerden duyuyor evde inanıyorduk ama artık icraat gerekiyor almadan inanmam artık yazık bize milyonlarca tasaron 3-5 şirket kadar değeri yok bunu anladık.