Maliye Bakanı 55 Bin Atama Yapılacağını Açıkladı

Maliye Bakanı 2016 yılı içerisinde atama bekleyen binlerce kişiye müjdesini verdi. Kamuya açıktan 55 bin atama yapılacağını açıklayan Maliye bakanı Bu yıl içerisinde araç almayın dedi. Bu açıklamaları yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal 2016 yılı içerisinde 55 bin küsur kişiyi açıktan devlet kadrolarına atanacığı belirtti. İşte o açıklamalar...

Maliye Bakanı 55 Bin Atama Yapılacağını Açıkladı

Maliye Bakanı 55 Bin Atama Yapılacağını Açıkladı

Herkesin gözü kulağı hükümetin alacağı kadrolara çevrilmiş durumdayken bir müjdeli haberde Maliye Bakanlığı tarafından geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 55 bin kadro müjdesini açıkladı. Buna göre 2016 yılı içinde toplam 55 bin açıktan atama yapılması bekleniyor.

 

1 Kasım seçimlerinden sonra kurulan 64. hükümetin yapacağı atamaların dışında açıktan atamalarda yapılacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kısa zaman içinde 200 bin taşeron işçisine verilecek olan kadro haberlerinden sonra, Maliye Bakanı Naci Ağbal'da 2016 yılında yapılacak olan açıktan atamalarda birlikte 55 bin kadro dağılımı müjdesini verdi. Nabi Ağbal, bu 55 bin atamanın 30 bini şubat ayında öğretmen atamalarına ayrıldı dedi. Ayrıca 14 yıl aradan sonra Meclis geçici bütçeyi görüşmeye başladı. Kamuya 55 bin açıktan atama yapılacağını söyleyen Maliye Bakanı Ağbal, vatandaşlara "Bu dönemde araç almayın" dedi.

 

Uzun zamandır atamasını bekleyen öğretmen adaylarına Müjde Maliye Bakanı tarafından geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, kamuya 55 bin açıktan atama yapılacağı açıklamıştı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım erken seçimlerinde meydanlarda vermiş olduğu vaatler arasında yer alan Öğretmen atamalarına ilişkin bir açıklamada Maliye Bakanı tarafından geldi. Bakan Ağbal, son günlerde konuşulan Öğretmen atamaları için kamuya 2016 yılında 55 bin açıktan atama yapılacak, ve bu yapılacak olan atamalarda halen açıkta olan ve bekleyen öğretmenlerden 30 bini şubat ayında 64. hükümet tarafından atanacak dedi. Geri kalan 25 bin memur atamaları ise yine 2016 yılı içerisinde gerçekleşecek.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE