Mahkemeden 4/C’li Personele Müjde Gibi Karar

Daha önce 4/c’li personele ek ödeme verilmemesi kararını veren İdare mahkemesinin kararı Adana Bölge İdare Mahkemesi’ne takıldı. Mahkeme itirazlar üzerine bu kararı bozdu. İşte ayrıntılar…

Mahkemeden 4/C’li Personele Müjde Gibi Karar

Mahkemeden 4/C’li Personele Müjde Gibi Karar

Adana Bölge İdare Mahkemesi, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğündeki 4/C'li personele ek ödeme verilmemesini öngören idare mahkemesi kararını, itiraz esnasında bozdu.

Adana Valiliği İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nde 657 sayılı Kanunun 4/C maddesi kapsamında çalışmakta olan bir personel, 375 sayılı KHK'nin Ek 9. maddesi kapsamında tarafına ek ödeme yapılması istemiyle idareye başvuru yapmıştı.

İdare başvuruyu reddetmesi üzerine de dava sürecine geçilmişti. Adana İdare Mahkemesi ise, Adana Valiliğini haklı bulmuştu. Fakat verilen ve personelin mağdur edilmesine yol açan bu karar için 4/C'li personel itirazda bulunmuş, itiraz sırasında dosyayı inceleyen Adana Bölge İdare Mahkemesi ise , İdare Mahkemesi kararını bozmuş bulunmakta.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 22:55

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE