Lise Mezunu PÖH Polis Özel Harekat Alınacak Mı? PÖH Ne Zaman Alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı en az lise mezun Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapacak mı? PÖH alımları ne zaman yapılacak.

Lise Mezunu PÖH Polis Özel Harekat Alınacak Mı? PÖH Ne Zaman Alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğünün en seçkin kadrolarından olan ve yetenekli adayların yerleştiği Polis Özel Harekat sınıfı için aralıklarla öğrenci alımları yapılmaktadır. Bundan önceki dönemlerde bilindiği üzere PÖH alımları lisans mezunları arasından seçilmekteydi ancak geçtiğimiz 19. dönem alımlarında çıkarılan KHK ile mezuniyet liseye kadar düşürülmüştü.

Peki yeni dönemde en az lise mezunu Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılacak mı? PÖH alımları ne zaman yapılacak. İşin Olsa ekibimize PÖH hakkında çok fazla soru geldiği için ekip olarak bu özel içeriği sizlere ürettik.

EN AZ LİSE PÖH ALINACAK MI?

Buna göre POMEM başvuru şartı bilindiği üzere en az ön lisans seviyesine düşürüldü ancak PÖH sınıfı önemli bir birlik olduğu için çok fazla adayın başvurması ve en iyilerinin seçilebilmesi istenilebilir. Bu yüzden yeni dönemde alımlar yine askerlik şartsız, KPSS şartsız ve en az lise mezuniyeti üzerinden yapılabilir. Tabi bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yok.

PÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat alımları POMEM kapsamında yapılmaktadır. Şu anda 20. dönem POMEM eğitimleri sürerken 21. dönem başvuruları tamamlandı ve önceki dönemden kalan adayların da eğitimleri devam ediyor. Eğer POMEM okullarında boşluk varsa 10 bin kişilik PÖH alımı bu sene yapılabilir fakat yoksa Polis Özel Harekat PÖH alımları seneye sarkabilir.

TÜM İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
pöh alımı olacak inşallah
pöh alımı olacak inşallah - 3 yıl Önce

Alımı yapılsın artik nolur çok istiyorum

Yorumcu
Yorumcu - 3 yıl Önce

Hayatimda polis olmamak icin ugrasilan bir ulke gormedim turkiyeden baska 2 yil mezunlari polislige almazlar kanun cikar aliriz derler kpss 70 isterler poh alirlar mulakatta elerler bu ulkede polis olmak isteyen ölmeyi goze almis adama ne kpss ne sarti direk polis yapin kim ister ölmek ? İsteyenleride kpss die sacma sapan sinavla almiyorlar

Melek
Melek - 3 yıl Önce

Bayan alımı da olur ınsss

ahmet güler
ahmet güler - 3 yıl Önce

polis olmak için ne kpss gerekir nede lisans mezunu dağda çarpışırken bize dersmi soracaklar hangi üniversitede okudunmu diyecekler bu iş yürek işidir ne yaş sınırı olsun nede askerlik şartı bırakın bu sevdaya gönül vermek isteyenler versin.

isimsizler
isimsizler - 3 yıl Önce

bu vatana koçyiğitlere ihtiyacımız var alacaklar sabredin çocuklar

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Sayın bakanlarım sayın vekillerim bizleri bu görevden mahrum bırakmayın alımı bekliyoruz canı gönülden korkusuz karşılıksız o şanlı üniformayı giymeyi bize hor görmeyin

----
---- @Hakan - 3 yıl Önce

Bu yürek işi sınavı şartı şurtu bırakın bence dağlarda ölmeyi göze alan kişileirn önlerini kesmeyin lütfen duyun sesimizi alım yapın lütfen bayanlara da kadro verılsın.

soner
soner - 3 yıl Önce

InşAllah pöh alımı olur geçen alimda olduğu gibi aynı şartlar da olsun lütfen belki hayallerimiz i bu sefer gerceklestiricez

Berna
Berna - 3 yıl Önce

alımları bekliyoruz