KYK'dan Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı geçen günlerde yayımladığı personel alım ilanıyla birlikte Yüksek Öğrenim ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü bünyesine sözleşmeli bir şekilde çalışacak personel alımı yapmıştı. Bu alımın sonuçları bugün itibariyle KYK'nın resmi İnternet sitesi üzerinden yayınlandı.

KYK'dan Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli bilişim elemanı ilanına birçok aday katılarak KYK bünyesinde çalışmak istediklerini dile getirmişlerdi. Bu alım ilanı sonucunda tam zamanlı çalışacak 15 personelin KYK bünyesine katılacağı açıklanmış bu alıma uygun sözlü mülkattan sonra yazılı bir sınav yapılmıştı. Sınav sonucunun 100 üzerinden en az 70 puan olması şartı da KYK tarafından adayalara sunulmuştu.Yapılan sınav sonucuna göre en yüksek puan alan 15 kişi sınavı kazanmış kabul edilerek sözleşmeli bilşim personeli alımı için asil listeye girdi. Asil listenin yanında olaki kayıt yaptırmayan adayların yerine kayıt yapacak yedek adaylarda açıklandı.

KYK SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÜCRETLERİNİDE AÇIKLADI

KYK tarafından açıklanan sınav sonuçlarının ardından alım yapılacak adayların alacakları ücretler de açıklandı. Personellin alacağı ücret 657 sayılı Devlet Memuruları kanununa göre KYK bünyesinde çalışacak adayların sahip oldukları ünvana göre asgeri maaşın kat sayısıyla maaş alacakları açıklandı. En yüksek maaşı 7 kat daha fazla alacak olan Yazılım Geliştirme Uzmanı alıcakken, en düşük maaşı direkt olarak asgeri maaş olan tam zamanlı çalışan personel alıcak.

KYK tarafından açıklanan sınav sonuçları için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 22:09

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat yavuz  gamze yavuz
Murat yavuz gamze yavuz - 1 yıl Önce

Muhasebe memur alimi için

Mehmet yalcin
Mehmet yalcin @Murat yavuz gamze yavuz - 1 yıl Önce

Eski hukumluyum bana göre iş var 05061897000