KYK Memur Alımı Ne Zaman Yayımlanacak?

Türkiye'de en çok talep alan, personel alım ilanları yakından takip edilen kurumlardan bir tanesi olan Kredi Ve Yurtlar Kurumu'nun memur alımı ne zaman yayınlanacak?

KYK Memur Alımı Ne Zaman Yayımlanacak?

Kredi Ve Yurtlar Kurumu tarafından Türkiye genelinde yapılan alımlar sayesinde hem kurum ihtiyacı karşılanmakta hem de Türkiye genelinde istihdam sağlanmaktadır. 2019 yılı dahilinde 1000 ile 1200 arasında bir kadro alımının yapılması beklenirken, kadroların ne zaman açıklanacağı ve alımların ne zaman yapılacağı oldukça merak uyandırıyor. Kredi Ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan açıklamalarda alımların yapılacağı net bir şekilde paylaşılmış olsa da henüz alımların tarihi netlik kazanmadı. Bu nedenle görev almak isteyen adaylar için henüz alım şartları ve alım yapılacak kadrolar netleşmedi.

KYK Memur Alımı Hangi Kadrolarda Olacak?

Önceki yıllarda yapılan alımlar doğrultusunda KYK bünyesinde çalışacak; büro personeli, psikolog, şoför ve diyetisyen alımı yapılması bekleniyor.

KYK Memur Alım Şartları Neler Olacak?

KYK memur alım şartları alımı yapılacak kadrolara göre belirli şartlar gerektirse de bu yıla kadar yapılmış olan personel alımları doğrultusunda hemen hemen tüm kadrolarda ortak olarak yer alan bazı şartlar şöyle olmaktadır;

  • Türk vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi dahilinde herhangi bir suç ve ceza almamak
  • Askerlik şartını yerine getirmek
  • Akıl hastalığı bulunmamak
  • Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan herhangi bir şekilde maaş alıyor olmamak
  • En az 4 yıllık lisans mezuniyeti bulunmak
  • Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almak

KYK memur alımı ne zaman yayınlanacak ve alımları ne zaman yapılacağına dair çok yoğun bir kamu beklentisi oluşmuş olsa da Kasım ayı itibariyle halen bir ilan ve personel alım duyurusu gerçekleştiremedi. Alımlar, açıklama yapıldığından dolayı kesin olarak yapılacağı yönünde kanı oluşsa da son birkaç aylık süre içerisinde alımların yapılması zor görünüyor.

YORUM EKLE