KYK Borçlarının Silinmesi Ne Zaman Başlıyor?

KYK borçlarının silinmesi ile ilgili süreç hakkında detaylar netleşmeye başladı. İşte ilk detaylar.

KYK Borçlarının Silinmesi Ne Zaman Başlıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında gözler KYK borçlarının silinmesine çevrildi. Yapılan açıklama sonrasında hızlı bir şekilde konuyla ilgili çalışılmalara başlanırken kritik sürecin kısa süre içerisinde başlayacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ne Demişti?

Yaptığı açıklamasında Türkiye’de milyonlarca kişinin ödemede zorluk yaşadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, durumun gündemlerinde olduğunu söyleyerek “Öğrencilerimizin lehine olacak bir adımı da tabi inşallah atacağız.” demişti.

KYK Borçlarının Silinmesi Ne Zaman Başlayacak?

Konuyla ilgili gelen bilgilere göre mevcut çalışmaların tamamlanması halinde, yeniden yapılandırma yapılacak. Hacizlik olan 280 kişinin bu hacizleri kaldırılacak. Gecikme ve borca bağlı tüm faizler silinecek ve anapara üzerinden taksitlendirmeye gidilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda mevcut düzenlemelerin bütçe görüşmeleri sonrasında olacağı belirtilmişti. Bu nedenle bütçe çalışmaları sonrasında konunun hılı bir şekilde gündeme gelmesi bekleniyor. Bütçe görüşmeleri ise 17 Aralık tarihi itibari ile tamamlanacak.

KYK borçlarının silinmesi ile ilgili durumun TBMM’de görüşülmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 23:06

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE