KYK 500 Memur Alacak! 04 Ocak Başlıyor, Herkes Başvurabilecek

​​​​​​​KYK 500 memur alımı yapacak. İlana müracaatlar 04 Ocak başlayacak ve tüm lisans mezunları başvurabilecek.

KYK 500 Memur Alacak! 04 Ocak Başlıyor, Herkes Başvurabilecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde görevlerine Türkiye'nin tüm şehirlerinde devam etmekte olan Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK aralıklarla ihtiyaçlar doğrultusunda yurt yönetim memuru alımı gerçekleştirmektedir. Şu anda yurtların çoğu kapalı, ancak elbette açılacak ve bu sebepten dolayı atamalar durdurulmadı, alımlar devam ediyor. KYK'nın bir süredir ne zaman memur alımı yapacağı merak edilirken sonunda haber geldi. KYK 500 yurt yönetim memuru alımı yapacak. Buna göre ilana müracaatlar 04 Ocak itibari ile başlayacaktır.

Kimler Başvurabilir?

KYK yurt yönetim memuru ilanına başvurabilmek için adayların 4 yıllık lisans bölümlerinden mezun olması ve KPSS'den en az 60 ile üzerinde puan almış olması gerekmektedir. Mezuniyet şartı bulunmuyor. Yani İİBF, mühendislik, ilahiyat vb. gibi tüm lisans mezunları başvurabilir. Listede yer alan şehirler için atamalar yapılacak olup adaylar puan üstünlüğüne göre mülakata alınacaktır. Başvurular 04 Ocak tarihinde başlayacak 20 Ocak tarihine kadar devam edecektir.

Hangi Şehirlere Alım Yapılacak?

Hemen yukarıda hangi şehire kaç kadın memur, kaç erkek memur alımı yapılacağı belirtilmiştir. Bu kontenjan bilgilerine göre ilana müracaat edebilirsiniz?

Kaç puan ile hangi şehre başvuracaksınız? BURAYA GİRİNİZ

İLANIN DETAYLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 00:46
YORUM EKLE