Kurban Bayramı Kaç Gün Olacak? Memur İzinleri Ne Kadar?

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile herksin gözü kulağı kurban bayramınınn kaç gün olacağında...Kurban bayramı kaç gün oldu? Memurlara hangi günler izin günü olacak?

Kurban Bayramı Kaç Gün Olacak? Memur İzinleri Ne Kadar?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala birçok kişinin merak ettiği konulardan biri de Kurban Bayramı’nda açıkta kalan iki iş gününün de tatil edilip edilemeyeceğine yönelik sorulardır. Bu konuda geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından da bir açıklama yapılmıştı. Bu kapsamda bayrama bir hafta kala birçok kişi tatilin kaç gün olarak netleştiği, memurlara ne kadar izin olduğu konularını merak etmektedir. İşte en güncel şekli ile Kurban Bayramı tatili ve memurlara verilecek olan tatil günü sayısına ilişkin detaylar.

Kurban Bayramı Tatili 9 Gün Oldu Mu?

Özellikle memurlar başta olmak üzere birçok çalışanın da merakla beklediği haberlerden biri de Kurban Bayramı’na ilişkin tatil günü süresiydi. Geçtiğimiz günlerde de tek yetkili ağızdan açıklama Berat Albayrak tarafından yapılmıştı. Bu açıklamaya göre arada kalan iki iş günü tatil edilememiş olup Kurban Bayramı bu sene dört gün ile sınırlı kaldı. Aksi bir açıklama henüz yetkililer tarafından yapılmamış olup bu kapsamda bayram tatili sadece 4 gün olarak kaldı. Buna göre bayram 10 Ağustos 2019 arife gününden 14 Ağustos 2019 tarihine kadar arife günü hariç dört gün olarak belirlendi.

Memurlara Kaç Gün Tatil Var?

Memur, çalışan ve tatilcileri üzen haberde Kurban Bayramı tatili sadece 4 gün olarak belirlenmiş olup bu sene 9 gün olmadı. Buna göre memurlara arife günü cumartesi gününden bayram bitişi olan 14 Ağustos da dahil 5 günlük bir tatil verilmiş görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 16:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE