Kültür Bakanlığı 785 Memur Alımı Yapacak! Kadro Dağılımı Nedir?

Kültür Bakanlığı 785 memur alımı duyurusu yayımlandı! 8 farklı kadro ile memur personel alımı yapılacak. İşte alım yapılacak kadrolar ve detayları şöyledir.

Kültür Bakanlığı 785 Memur Alımı Yapacak! Kadro Dağılımı Nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı alımları için bakanlık geçtiğimiz ay resmi İnternet sitesi üzerinden duyuru yayımlamıştı. Yayımlanan duyuruya göre 8 farklı kadro için 785 memur alımı yapılacak ve ilanın yayımlanması bekleniyor.

Ülkemizde mevcut olan işsizlik sebebi ile ve bazı sıkıntılar neticesinde bir çok aday atama bekliyor. Bu yönde Bakanlıklar harekete geçti ve memur alımı duyuruları ardı ardına geliyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı için açıklama önce Kültür ve Turizm Bakanının twitter hesabı üzerinden Kütüphaneci kadrosuna geldi ve ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi İnternet sitesi üzerinde farklı 8 kadro için alım yapacağını belirterek müjdeyi verdi.

KÜTÜPHANECİ İÇİN YAPILAN DUYURU:

Söz konusu duyuru Kültür ve Turizm Bakanlığının resmi twitter hesabı üzerinden verildi ve yapılan açıklamada KPSS sınavı yerleştirme sonuçlarına göre 500 kütüphaneci alınacağını belirtti.

8 KADRO İÇİN 785 MEMUR ALIMI YAPILACAK! KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Twitter hesabı üzerinden yapılan duyurunun ardından Bakanlık resmi İnternet sayfası üzerimde 8 farklı kadro için toplamda 785 memur alımı yapacağını belirtti. Söz konusu duyuruya istinaden Bakanlık taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4/B maddesine göre kadro dağılımı şöyledir;

  1. 500 Kütüphaneci,
  2. 50 Mühendis,
  3. 65 Mimar,
  4. 50 Şehir Plancısı,
  5. 50 Tekniker,
  6. 25 Arkeolog,
  7. 25 Müze Araştırmacısı,
  8. 20 Mütercim Tercüman,

ADAYLARDAN HANGİ NİTELİKLER ARANACAK?

Söz konusu olan 785 memur alımı için adayların öncelikle 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesine göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacaktır. Ayrıca bunun dışında adaylardan KPSS şartı da aranacak ve KPSS B grubu puan durumu esas alınacaktır.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Kültür ve Turizm bakanlığı 785 memur alımı için, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu pozisyonlara personel alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilana çıkılacaktır.

Söz konusu ilan yayımlandığında haberdar olabilmek için İşin Olsa Mobil uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. Ayrıca Diğer Kütüphaneci ve diğer adaylar ile iletişim halinde kalmak için Buraya Tıklayarak hesabımızı takip edebilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kübra keskin
Kübra keskin - 3 yıl Önce

Ne zaman açmayı düşünüyorlar bu kadroyu ? Sürekli açıklama yapıyorlar ama açılan bi kadro açıklanan bi ilan yok zaten 2018 kpss de doğru düzgün mimar alınmadı şimdi belki bir ihtimal diye bekliyoruz ancak ne zaman alacakları bile belli değil

Cansu
Cansu - 3 yıl Önce

Müzik arastirmacisina hangi Bölümü mezunlarından aliyorlar acaba

Talal arab
Talal arab - 3 yıl Önce

Tercümanlık için baş vurmak istiyorum