Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 10 Bin 900 Memur Alacak! İlan Bekleniyor

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 10 bin 900 (10.900) memur alacak. İlanın yayımlanması bekleniyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 10 Bin 900 Memur Alacak! İlan Bekleniyor

Ülkemizin önemli kurumları arasında yer alan her sene milyonlarca öğrenciye kredi, burs ve barınma imkanları tanımakta olan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) aralıklarla açık pozisyonları için memur ve personel alımı gerçekleştirmekte olup geçtiğimiz sene çok sayıda alım için başvurular kabul edilmişti.

Buna göre Gençlik Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK'nın bu sene kaç kişilik memur ve personel alımı yapacağı merakla beklenirken bu sene 10 bin 900 memur alımı yapılacağı öğrenildi. Peki 10 bin 900 (10.900) memur alımı detayları nedir, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) memur alımı ne zaman yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları sizlere açıklıyoruz.

10 BİN 900 MEMUR ALIMI YAPILACAK

Buna göre Gençlik ve Spor Bakanlığı toplam 10 bin 900 memur alımı yapacak. Alımlar sadece Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından değil aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü tarafından da yapılabilir. 10 bin 900 memur alımı ilanının kamuoyuna en kısa sürede duyurulması beklenmekte olup duyuru geldiğinde İşin Olsa ekibi olarak sizlere bilgilendireceğiz.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu 10 bin 900 (10.900) memur alımı yapacak. Peki memur alımları ne zaman yapılacak? Alımlar için halen bir tarih verilmedi. En yakın alımların ise önümüzdeki süreçte başlaması beklenmekte olup büyük bir ihtimal ile memur alımı kademe kademe gerçekleştirilecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

İnşAllah yaş sınırı ve bölüm sınırlaması olmaz. Lisans mezunlarının hepsi puan sıralamasına göre atansın lutfen

Arda
Arda - 5 yıl Önce

Gençlerde işsizliğe bir ilaç olabilir bu haber. Kyk yurtlarında kalan öğrencilerin dilinden en iyi lisans mezunu gençler anlar. Bütün bölümlerin yeni mezunlarına tercih hakkı verilirse çok güzel olur.

Deniz
Deniz - 5 yıl Önce

Lisans mezunları ogrencilere verim konusunda daha basarılı olacaktir

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Bir akıllı sizsiniz demi. Hem lisans mezunları alınsın, hem de yeni mezun olanlar. Sizden önce mezun olanlar beklesin yani. Ön lisans hiç alınmasın. Onlar insan değil zaten. Branş da koymasınlar demi. İnsanlar aptal gibi branş tercihi yapıyor. Hiç gerek yok. Bu zihniyetle atansanız ne olur. Koca bir hiç.

Ferhat
Ferhat - 5 yıl Önce

Sosyal hizmet önlisanlılar atanıyodu bu bölüme geçrn yıl lisasn aldılar. Lisans bölümlülere çok fazla şans verdiler. YETER ARTIK önlisanlara şans verin

Kemal
Kemal - 5 yıl Önce

Verilse ne olacak dayisi olanlar girecek benim hakkimi yiyip memur olan kisi sana hakkim helal değil Allah iki cihanda burnundan getirsin aldigin o paralari

ferdi
ferdi - 5 yıl Önce

lisans mezunları yazmış ama verimliliğin lisans mezunlarıyla bir ilgisi yok bence sadece onlar verimli olmaz insan evladı olsun ve karşısındakini anlayacak kapasitesi olsun yeter

misafir
misafir - 5 yıl Önce

Lütfen yyaşssınırı koymayınız lisans önlisans ve lisinlar i yaşıbbüyük olanlarıalsinlar