KPSS ve Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat JÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Jandarma Genel Komutanlığı KPSS ve askerlik şartsız Jandarma Özel Harekat JÖH alımı ne zaman yapılacak? Tarih duyuruldu mu?

KPSS ve Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat JÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine devam etmekte olan Jandarma Genel Komutanlığı açık askeri personel pozisyonları için çok sayıda subay, astsubay, uzman erbaş ve çavuş alımları gerçekleştirmekte olup bu senede kesinti olmadan alımlar devam edecektir.

Buna göre subay, astsubay, uzman çavuş ve uzman erbaş rütbeli her sene on binlerce Jandarma Özel Harekat JÖH askeri personeli alımı gerçekleştirilmektedir. Peki bu sene Jandarma Özel Harekat JÖH alımı ne zaman yapılacak, tarihi duyuruldu mu? İşin Olsa ekibi olarak Jandarma Özel Harekat JÖH hakkında tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

JÖH ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı profesyonel orduya geçiş sürecinde çok sayıda askeri personel alımları gerçekleştirmekte olup en yoğun rağbet kesinlikle Jandarma Özel Harekat JÖH sınıfı için yapılmaktadır. Peki JÖH alımları ne zaman yapılacak. Alımlar kademe kademe yapılacak olup ilk ilanların önümüzdeki haftalar içerisinde kamuoyuna duyurulması beklenmektedir.

JÖH ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak, 27 yaşını doldurmamış olma, Sözleşmeli erbaş ve er görevi yapanlar için yaş 29 yaşını tamamlamamış olmak, En az 164 cm boyuna sahip olma, Silah taşıma sorunu olmamak, Sağlığı yatkın olmak, JÖH alımı için komando olur sağlık raporu almak şartlarına adayların sahip olması gerekmektedir.

ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamdi
Hamdi - 5 yıl Önce

Jöh nasıl girebilirim

Mehmet
Mehmet - 5 yıl Önce

Açık lise okuyorum başvuu yapabilirmiyim?

Kadir
Kadir - 5 yıl Önce

İnternetden basvuru olurmu

Yunus
Yunus - 5 yıl Önce

Arkadaşlar ne zaman başlıyo

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

2018 dolu 2019 bekleyin

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

Başvuru olsa ne olacak bu sene çok zor eylül 2017 başvurduk 2017 10 döneme eylül ekim 2018 sınava girecegiz başvuru tarihin den 1 yıl sonra sınava girecegiz askerlik şartının kaldırılması iyi olmadı

Sevda
Sevda - 5 yıl Önce

Başvuru tarihi ne zaman başlıyor ?

selin
selin @Sevda - 5 yıl Önce

henüz belli değil. bayanları almiyorlar yanlız

Eyüp
Eyüp - 5 yıl Önce

Tek sorunum son zamanlarda kilo kaybettim. Acaba bunun bir etkisi olur mu?