KPSS Düz Memurluk Taban Puanları Belli Oldu! Hangi Pozisyon Kaçla Kapattı?

​​​​​​​ÖSYM KPSS 2020/2 merkezi atamasında masa başı düz memurluk için taban puanları duyurdu. Pozisyonlara göre puanlar nedir?

KPSS Düz Memurluk Taban Puanları Belli Oldu! Hangi Pozisyon Kaçla Kapattı?

7 Ocak tarihinde sona eren KPSS 2020/2 merkezi yerleştirme atamasında bilindiği üzere rekor başvuru yapıldı. Tercihlerde her hangi bir ücret alınmadığı için Türkiye geneli yarım milyon kişinin müracaat ettiği ilanın sonuçları dün itibari ile duyuruldu. Buna göre hangi pozisyonun kaç puan ile kapattığı taban KPSS puanının ne olduğu öğrenildi. En çok rağbet gösterilen pozisyon bilindiği üzere düz memurluk kadrolarıdır. Peki düz memur, masa başı memur taban puanları nedir, KPSS 2020/2 memur ataması kaç puan ile kapattı. ÖSYM tarafından adaylara veriler duyuruldu ve düz memurluk taban puanları öğrenildi.

Düz Memur Taban Puanları Nedir?

ÖSYM tarafından düz memurluk taban puanları kamuoyuna duyuruldu. Buna göre liste incelendiğinde ortaöğretim mezunları için memur alımı bulunmamaktadır. Önlisans mezunlarının başvuru yapabileceği düz memurluk 96 puan ile ve bilgisayar işletmeni pozisyonu ise 94 puan ile kapattı. Lisans mezunlarının başvuru yapabileceği düz memurluk 91 puan ile, stajyer AİM memurluğu 94 puanla, sekreter pozisyonu 93 puanla, bilgisayar işletmeni 91 puan ile, veri hazırlama kontrol işletmeni ise 91 puanla kapattı.

Yukarıda düz memurluk yani masa başı görevinde olacak memur alımlarında taban kaç puan ile kapattığı belirtilmişti. KPSS 2020/2 merkezi atamaları kapsamında toplam 1700'e yakın memur, personel ve işçi alımı yapılacaktır. Önlisans ile lisans mezunu sayısı arttığı için artık memur kadrolarını ön lisans ile lisans mezunlarına verilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 02:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Asım Karagöz
Asım Karagöz - 12 ay Önce

Memurlukta 90 altında atananları da gördüm