KPSS 60 ve Üzeri Bin 500 ASDEP Memur Personel Alımı Yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ASDEP bin 500 memur personel alımı yapılacak. Adayların KPSS'den 60 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

KPSS 60 ve Üzeri Bin 500 ASDEP Memur Personel Alımı Yapılacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu sene kendi bünyeleride istihdam etmek üzere 200'den fazla memur personel alımı yapması bekleniyorken ASDEP kapsamında da bin 500 memur personel alımı yapılacağı söylenmekteydi. Konu hakkında Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından açıklama gelmediği için detaylar bilinmemekteydi.

Bakan Fatma Betül Sayan Kaya ASDEP personel alımı hakkında müjdeleyici bir haber verdi ve ASDEP bin 500 memur personel alımı yapılacağını müjdeledi. Üstelik şartlar ve hangi bölümlerin başvuru yapabileceği de öğrenildi.

HANGİ BÖLÜMLER BAŞVURU YAPABİLECEK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ASDEP bin 500 memur personel alımı yapılacağını duyurduğu gibi hangi mezunların başvuru yapabileceğini de belirtti.

Bunda göre ASDEP bin 500 memur personel alımına osyoloji, psikoloji, sosyal hizmet, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri mezunları başvuru yapabilecek.

KPSS'den 60 ve Üzeri Şartı

ASDEP bin 500 memur personel alımında Kamu Personeli Seçme Sınavı şartının aranması beklenmekteydi genel olarak baraj puanları 70 ve üzeri olmaktadır. Ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya KPSS'den 60 ve üzeri puan alan adayların müracaat edebileceğini müjdeledi.

ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE ALIMLAR BAŞLAYACAK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Diyarbakır için önümüzde ki günlerde 40 personel alımı yapılacağını belirtmişti. ASDEP bin 500 memur personel alımının ise yıl içerisinde yapılması bekleniyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seher akdag
Seher akdag - 4 yıl Önce

Aile sosyal politikalar bakanimizdan rica ediyorum lutfen onlisans cocuk gelisimcilerde bu asdep projesinde gorevlendirilsin bizler de issiziz yillardir ve atama bekliyoruz lutfen bizlerede is verin asdep olmayacaksada bircok lisan cocuk gelisimi kadro hastanelerdeki cocuk gelisimi atama yerleri lisans atama olarak bostatir hic olmazsa biz onlisanslari hastanelerede alin issizligimizi gorun lutfen cok magduruz kpss den onceden 70 puanla cocuk gelisimi onlisans mezunlar cocuk esirgemeye ataniyorlardi fakat aile sosyal politikalara donusunce alimlarimiz ve atamalarimiz cocuk gelisimi on lisans olarak durduruldu lutfen magduruz bizlerede is verin sayin Aile sosyal politikalar bakanimiz bizlerede destek olun

fatma bulut
fatma bulut - 4 yıl Önce

kppssden 61 puan aldım çocuk gelişimi mezunuyum olur mu nereye başvuruluyor

serap
serap - 4 yıl Önce

önlisanslar başvurabilir mi

Recep yıldız
Recep yıldız - 4 yıl Önce

Peki ya nasıl başvuru yapabiliriz

orhan çelik
orhan çelik - 4 yıl Önce

yaş sınırı varmı ünüversite şartı varmı daha açıklamalı olsanız

Ayşe
Ayşe - 4 yıl Önce

Yaş sınırı kaç

Sibel
Sibel - 4 yıl Önce

Selam ben ön lisans olarak kpss sınavına girdim ama Altan derslerim kalmış ne yapabilirim lütfen yardımcı olun derslermi veremedim onun için de tercih veremiyorum yardimci olun inşAllah

Recep yıldız
Recep yıldız - 4 yıl Önce

Peki ya nasıl başvuru yapabiliriz