KPSS 2019/7 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar?

ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2019/7 tercihleri için Sağlık bakanlığı farklı kadrolarda personel alacak. Peki tercih ücreti ne kadar ve anlaşmalı bankalar?

KPSS 2019/7 Tercih Ücreti ve Anlaşmalı Bankalar?

Sağlık bakanlığının 2019 yılı ikinci dönem 8 bin 845 personel alımı için adaylar tercih yapacak. tercihler için ne kadar ücret ödenecek ve anlaşmalı bankalar nedir?

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda 8 bin 845 kişilik kadro ile personel alımı yapacağını ilan etti. tercih işlemleri ÖSYM üzerinden yapılacak ve tercih yapacak adayların mutlaka belirtilen tercih ücretini yatırmaları gereklidir. Peki hangi bankalara yatırılacak?

TERCİH ÜCRETİ NE KADAR?

tercih süreci ÖSYM üzerinden yürütülecek olup adaylar tercih hakkı için ödeme yapmak zorundalar. Tercihler en geç 19 Aralık 2019 tarihine kadar yapılacak.

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 20 Aralık 2019 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 20 Aralık 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

ANLAŞMALI BANKALAR?

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir.

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak
  • Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
  • ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
  • Yerleştirme ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Tercih süreci için ve tercih kıalvuzları, Başvuru şartları ve kadro dağılımı için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 12:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

babamın kredi kartı var onla ödeme yapsam babam adına sayfa açılacak kartı atmye verince babamın kartıyla ödeyince babam para yatırmış olacak o parayı ve sınava girecek olan babam olmuş olmayacak mı

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

babamın kredi kartı var onla ödeme yapsam babam adına sayfa açılacak kartı atmye verince babamın kartıyla ödeyince babam para yatırmış olacak o parayı ve sınava girecek olan babam olmuş olmayacak mı