KPSS 2018/1 Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM'nin resmi internet sitesi ile gerçekleştirilecek olan KPSS 2018/1 merkezi yerleştirme memur ataması ne zaman yapılacak, resmi tarihi sizlere açıklıyoruz.

KPSS 2018/1 Merkezi Yerleştirme Memur Ataması Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM aracılığı ile merkezi atama üzerinden memur olmak isteyen adaylara iki senede bir olmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS düzenlenmektedir. Lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar 2016 yılında KPSS'ye katıldı ve sonuçların açıklanması ile puanlarını öğrendi.

Buna göre adaylar merkezi atama ya da açıktan atama ile kamuya atanmaya çalışmaktadır. Merkezi atama da her hangi bir mülakat sistemi uygulanmadığı için çok sayıda aday KPSS puanı ile merkezi atamaya girerek tercihlerini gerçekleştirmektedir. Peki bu senenin ilk merkezi ataması olan KPSS 2018/1 merkezi yerleştirme memur ataması ne zaman yapılacak?

KPSS 2018/1 ATAMA TARİHİ NEDİR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi AİS aracılığı ile merkezi atama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Buna göre Devlet Personel Başkanlığı kendilerine gelen memur alımı isteklerini değerlendirmekte ve uygun olanları ÖSYM'ye bildirmektedir. ÖSYM'de merkezi atama ile tercihleri almaya devam ediyor.

Bu senenin ilk merkezi ataması olan KPSS 2018/1, 26 Haziran 2018 tarihinde başlayacak ve 5 Temmuz 2018 tarihine kadar sürecektir. Adaylar bu tarihler arasında ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığı ile başvurularını gerçekleştirecektir. Başvurular en az lise mezunu düzeyinde yapılacak olup adayların nitelik kodlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Şu an için kaç memur alımı yapılacağı resmi olarak bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 00:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAVACI81
HAVACI81 - 3 yıl Önce

ARKADAŞLAR HEPİMİZE HAYIRLI OLMASI DİLEĞİYLE OLURDA ATANIRSAK EŞ DURUM TAYİNİ İÇİN 1 YIL BEKLEMEKMİ GEREKİYOR

mustafa
mustafa @HAVACI81 - 3 yıl Önce

Torpilin varsa hemen. yoksa sittin sene yaptıramazsın. Sayın başkanımıza çok güvendik ancak onunda eli uzanamıyor maalesef bu haksızlıkları bitirmeye.

mn
mn @HAVACI81 - 3 yıl Önce

evet normalde bir yıl beklemeniz gerekiyor. daha doğrusu asalet almanız gerekiyor oncelikle. asalet de kurum müdürüne bağlı bir durum iki seneye kadar uzatilabiliyor. en az bir sene en fazla iki sene. tabi doğuya atanirsaniz iki sene biraz daha uzayabilir ;)) göndermek istemiyo kurum müdürleri çünkü elinden geldiğince yasal yollarla uzatıyo :) inşAllah atanin da bunlar gelip geçici kısmı :)

Kpss meraki
Kpss meraki - 3 yıl Önce

Tercih sonuçları tahmini ne kadar sürede aciklanir acaba

Ecem
Ecem - 3 yıl Önce

Bu sene sinava ilk kez giricem ve atamam olursa maksimum ne zaman açıklanıyor bilen varmı ?

Naz
Naz - 3 yıl Önce

Bnde ilk defa giriom atamasi ne zmn olur acaba kac gun sure ile belirleniyr