KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirmesinde 59 Puan ile Memur Ataması Yapıldı!

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasının merak ile beklenen sonuçları sonunda duyuruldu. Buna göre KPSS 2017/2, 2 bin 38 memur alımında 59 puan ile atama gerçekleştirildi.

KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirmesinde 59 Puan ile Memur Ataması Yapıldı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme tercihleri 14 Kasım 2017 - 23 Kasım 2017 saat: 23.59 arasında yapıldı ve adaylar başvurularını yaptıktan sonra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin anlaşmalı bankalarının internet şubesi, atm'si ya da ÖSYM'nin resmi internet sitesinde ki kredi kartı ödeme bölümünden işlemlerini gerçekleştirdi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bugün kamuoyuna açıklama yapıldı ve KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasının sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Adaylar aşağıdaki linkten sonuçlarını sorgulayabilir.

SONUÇLAR NASIL SORGULANIR?

https://sonuc.osym.gov.tr

Yukarıda ki linki takip edecek olan adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi şifreleri ve T.C. kimlik numaaraları ile sisteme giriş yaparak atama sonuçlarını öğrenebilir.

59 PUAN ile MEMUR ATANDI

ÖSYM tarafından duyuru yapıldı ve sayısal bilgiler paylaşıldı. Buna göre mezuniyete göre atamalara bakıldığında;

Lisans Mezunu - 59 Puan - Bilgisayar İşletmeni
Ön Lisans Mezunu - 70 Puan - Sürveyan
Ortaöğretim Mezunu - 77 Puan - Teknisyen

Yukarıda mezuniyetlere göre en düşük atama puanları ve atamaların hangi pozisyonlar gerçekleştirildiği hemen yukarıda sizlere verilmiştir. Yine detayları ÖSYM'nin resmi internet sitesinden görebilirsiniz.

MEZUNİYETLERE GÖRE EN DÜŞÜK ATAMA PUANLARI VE DETAYLARI
Bildirim Almak İçin: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2017, 19:07

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Begum
Begum - 3 yıl Önce

Kusura bakmayin ama 1 tane 59 puanla memur almislar onu da reklam yaptiniz yani bu mudur bu kadar lisans mezunu bos gezerken ulkede bu mudur yani ulkenin halini hic ii gormuyorum ac mezari yok diyorlar ama ulkemizde huzursuzluk diz boyu neden oluyor bunlar issizlikten elbette biraz daha memur alin belli yaslara gelmis memurlari emekli yapin genclerin onunu acin

Haksizlik
Haksizlik - 3 yıl Önce

70,5puanla yazdim ama benden daha dusuk olan 59 puana atama yapilmis.. kesinlikle mahkemelik oluncak bu atamada

serdar
serdar - 3 yıl Önce

adrese teslim atamalar oluyor normal

Elif
Elif - 3 yıl Önce

82 puanla aciktayiz. bilgisayar mezunlarinin hakkini.baska bolumlere veriliyor . Bizler neden okuduk ozaman 80 ustu puanla aciktayiz. Kpss zedeleriz bizler,