KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirme Ataması Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasına ilişkin ÖSYM'den duyuru geldi ve atama tercih kılavuzunun kamuoyuna duyurulduğu belirtildi.

KPSS 2017/2 Merkezi Yerleştirme Ataması Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılacak olan KPSS 2017/2 merkezi yerleştirme atamasına artık sayılı saatler kaldı buna göre adaylar müracaatlarını 14 Kasım 2017 - 23 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirecektir.

E-Devlet üzerinden yayımlanan tercih robotu ile adaylar hangi kurumlara, hangi pozisyonlar için yerleşebileceklerini bakarken merak ile beklenen atama tercih kılavuzu sonunda ÖSYM aracılığı ile kamuoyuna duyuruldu. Peki atama tercih kılavuzunda nerelere yer verildi ve hangi kurumun, hangi pozisyonlar için kaç kişilik memur ve personel ataması yapacağı duyurusu yapıldı mı?

TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI

https://goo.gl/jPrjB5

Yukarıda verilmiş olan linki adres çubuklarına yapıştırarak gidecek olan adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinde yayımlanmış olan tercih kılavuzunu görüntüleyebilir. İlgili tercih kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu adaylar için tüm detaylar belirtilmiştir.

Buna göre kurumların alım yapacağı pozisyonlar, pozisyonların istediği tüm nitelik kodları, hangi bölümü mezunlarının sahip olduğu niteliğin ne olduğu, pozisyonların istediği özel şartlar, pozisyonlafrın yine istediği nitelik kodlarının ne olduğu ve hangi bölümden mezun olunması gerektiği ya da hangi niteliklere, sertifikalara, belgelere sahip olunması gerektiği gibi detaylar kamuoyuna duyurulmuştur. Adaylar bu tercih kılavuzu aracılığı ile yanlış tercih yapmamak için tüm detayları öğrenebilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 08:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emmy
Emmy - 5 yıl Önce

Cok fazla kontenjan verilmis lisans mezunlarina bu kadar fazla verilir mi ya yaziklar olsun.Ulkenin okumus insana ihtiyaci hic mi yok toplam 2bin 38 kontenjan nedir ya. Hic acmayin o zaman ne derdiniz var insanlarin emekleri sizin agzinizdan cikan kelimelerle eriyip gidiyor torpili olan is bulur kpss puani olsada olmasada

Hatice
Hatice - 5 yıl Önce

Att ler tercih yapabilir mi

Melih
Melih - 5 yıl Önce

Acil tıp teknisyenleri de tercih yapabiliyormu

Ghn
Ghn - 5 yıl Önce

15 liralık öğrenci kumarı devlete gelir

reşit
reşit - 5 yıl Önce

ben yıllardır kpss ye girdim hiç almadılar gaziyim de benim ücretümi öbür tarafta versinler

emre
emre - 5 yıl Önce

o verılen paraları hakkımı helal etmıyorum mılletı soyun okadar ınsan okumus puan alıyor boştalar ama ne yazıkkı dusuk puan alan torbılılerı alıyorlar bukadar ınsan emek yapsın almayın mılletı kandırmayı ve soymayı devam edın hakkım haram olsun