KPSS 2016/4 Tercih Sonuçları Açıklandı

KPSS 2016/4 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tercih sonuçları açıklandı

KPSS 2016/4 Tercih Sonuçları Açıklandı
KPSS 2016/4 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tercih sonuçları açıklandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı açıklama ile bünyesine 1677 mühendis alacağını belirtmişti. Başvurular Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinden yapılmaktaydı ve 2 Mayıs tarihi ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tercih gününü sonlandırdı. Yani başvuru toplamda 8 gün sürmüş oldu. Adaylar tercih sonuçlarını merakla bekliyordu ve sonunda KPSS 2016/4 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tercih sonuçları açıkladı

Bakanlıktan Yapılan Resmi Açıklama

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tercih sonuçları hakkında resmi bir açıklama yaptı. 657 sayılı devlet memurları kanunu ile sözleşmeli personel (4/B) olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde çalışmak için başvuru yapılan pozisyonların yerleştirmesi tamamlanmıştır. Sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar 10 Mayıs saat 14.00'den itibaren Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik bilgileri ve şifreleri ile sorgulama yapabilirler.
Sonuçları öğrenmek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında sözleşmeli personel olarak çalışmaya hak kazanıp kazanmadığını sorgulayabilir.
https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4083

Bakanlık Alımlara Devam Edecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı son dönemlerde daha aktif bir rol oynamaya başladı. Özellikle Ziraat Mühendislerinin önünün açılması ve köylü ile mühendisin ilişkilerinin kuvvetlendirerek Bakanlık mahsullerin daha kaliteli ve daha sağlıklı koşullar ile üretilmesini istemektedir. Nitelikli personelleri bünyesine katmak isteyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yeni alım yapmak için boş kontenjan değerlendirmesi yapacak.

YORUM EKLE