KPSS-2016/2 Merkezi Yerleştirme Atama Tarihi Açıklandı!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığının yaptığı duyuru ile KPSS 2016/2 Merkezi Atama tarihi açıklandı. İşte o tarih.

KPSS-2016/2 Merkezi Yerleştirme Atama Tarihi Açıklandı!
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklama ile Kamu Personeli Seçme Sınavı tarihinde değişiklik yapıldığını duyurmuştu. Buna göre önlisans mezunu adaylar KPSS'ye bir hafta erken yani 16 Ekim 2016 tarihinde girecek iken ortaöğretim (lise) mezunu adaylar ise KPSS'ye bir ay geç yani 20 Kasım 2016 tarihinde girecekti. Durum böyle olunca 2016/2 Merkezi Yerleştirmelere ortaöğretim mezunu adaylar başvuramayacaktı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu durumda lise mezunlarının madur olmaması için yerleştirme takviminden 2016/2 Merkezi Yerleştirme tarihini kaldırmıştı.

Devlet Personel Başkanlığı Duyuru Yaptı

Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016/2 Merkezi Yerleştirme atama tarihinin ne zaman olacağı hakkında duyuru beklenirken Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı konu hakkında açıklama yaptı.

Buna göre 2016/2 Merkezi Yerleştirme 08 Ağustos – 18 Kasım 2016 tarihleri arasında DPB tarafından kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme talepleri toplanacak. 2 Aralık 2016 tarihinde Tercih Kılavuzunun ÖSYM Başkanlığına gönderilecek ve Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016/2 Merkezi Yerleştirme başvuruları 21 Aralık 2016 - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacak.

Bu sayede 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan lise KPSS sınavından alınan puanlar ile adaylar 2016/2 Merkezi Yerleştirmeye başvurabilecek. Bu duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılmış olup ÖSYM henüz yerleştirme takviminde her hangi bir güncelleme yapmamıştır. Ancak ilerleyen günlerde ÖSYM'nin de konu hakkında açıklama yapması ve takvimde değişiklik yapması beklenmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mstf
Mstf - 4 yıl Önce

Olme esegim olme

Smry
Smry - 4 yıl Önce

Madem öyle tercihler ertelenecekti o zaman 16 ekimde ön lisansa 17 de lise olsaydı yada ön lisansı kasima ceksin lerdi iki taraftan da ön lisans için kötü oluyor

Ali
Ali - 4 yıl Önce

@ilhan Hayır, yerleştirmeler 2016 puanıyla yapılacak. Bu yerleştirmede mülakat sistemi uygulanacak mı acaba?

ilhan
ilhan - 4 yıl Önce

Şimdi 2014 kpss puanla tercih yapabilirmiyim

ÖSYM Mağduru
ÖSYM Mağduru - 4 yıl Önce

Alımlar ÖSYM'siz olmalı.Sınavlarda bir sürü soru hatalı soruluyor.Yalan değil, bu bir gerçek.Sonra itirazlar olunca sorular iptal ediliyor.

Ryhn
Ryhn - 4 yıl Önce

Ben bundan bişey anlamadım biri bana aciklayabilir mi.