Koruma Memuru Alımları Ne Zaman Yapılacak

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak çalışacak olan koruma memurları ne zaman alınacak? Kimler alınacak? Başvuru tarihleri ve aranan nitelikler nedir?

Koruma Memuru Alımları Ne Zaman Yapılacak
İçişleri Bakanlığına bağlı olarak çalışacak olan koruma memurları ne zaman alınacak? Kimler alınacak? Başvuru tarihleri ve aranan nitelikler nedir?

Ülkemizde terör başta olmak üzere pek çok olay olduğundan dolayı Güvenlik Güçlerine duyulan ihtiyaç bir hayli fazladır. Bilindiği üzere üniversitelerin her hangi bir bölümünü bitiren adaylar işe girebilmek için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin açtığı Kamu Personeli Seçme Sınavına girmektedir. Buralardan iyi puan alan adaylar rahatlıkla istediği kontenjanlara girebilirken iyi puan alamayan adaylar işsiz kalmaktadır. Ancak Güvenlik Güçlerine duyulan ihtiyaç bir hayli fazla olduğu için Polis Meslek Yüksekokulu ya da Askeri Okulları bitiren adaylar hemen görev başı yapmaktadır. Ancak yine de ülkemiz de yeteri sayıda Asker ve Polis olmadığı düşünüldüğünden dolayı son yıllarda alımlar bir hayli arttı ve Koruma Memurları da alınacak.

Koruma Memuru Olabilmek İçin Gereken Nitelikler Nedir?
  • İçişleri Bakanlığına bağlı olmak üzere Koruma Memuru olmak isteyenle başvuru yamadan önce gerekli nitelikleri öğrenmeleri gerekmektedir. İlk olarak şunun açıklığa kavuşması gerekiyor. Koruma Memuruna sadece erkekler değil bayanlar da başvurabilir.
  • Erkeklerde en az 1.72 metre boy aranırken kadınlar da ise boy en az 1.68 metre olması gerekmektedir
  • Adayların mutlaka Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması ve sınavdan 40 ila 60 arası bir puan almış olması gerekir.
  • En az lise mezunu olmaları gerekiyor
  • Her hangi bir sağlık probleminin olmaması
  • Fizik görünümünde sıkıntı olmaması
  • 25 yaşından gün almamış olması
  • Diksiyonun ve tempolu çalışmaya elverişli olması gerekmektedir.
  • İçişleri Bakanlığı ilk atama da 30 bin kişiyi almayı düşünmektedir. Adaylar işe alınmadan önce 40 günlük eğitim sürecinden geçecek. Görevde 5 yıl çalışanlar başka kuruma geçebilecek. 6 yıl ve üstü çalışanlar ise kıdemli koruma memuru olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tuğçe
tuğçe - 5 yıl Önce

ne zaman alım yapılacak ?

Reis
Reis - 5 yıl Önce

25 yaşın üstündekilerde atsın kendini köprüden aşağı o zaman

Sami
Sami - 5 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmalı
İnsanlar çok genç yaşta iş bulamıyor
W5 çık sacma

Necmettin
Necmettin - 5 yıl Önce

Alımlar ne zaman

murat
murat - 5 yıl Önce

Tarih belli degil

sevda bektas
sevda bektas - 5 yıl Önce

koruma memurlariin aluminda engellilere yer verlecekmi

Bilal Ateş
Bilal Ateş - 5 yıl Önce

Koruma memuru alınacak dediklerinde 20 yaşındaydım şimdi 24. biz 25i geçince alırlar artık

bu lise meragi nedir
bu lise meragi nedir - 5 yıl Önce

Askeriye anlarım ama polis ve korumada lise zorunluluğu nedir ben bir çok eğitime sahip askeri ve diğer bölüm kuvvet güçlerine girecek potansiyeldeyim bide boy nedir yazan keskin nişancı :)