Koruculara Müjde! Uzman Erbaş Yolu Açıldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün yaptığı açıklamada 5 bin korucunun uzman erbaş kadrosuna alınacağını duyurdu. İşte detaylar.

Koruculara Müjde! Uzman Erbaş Yolu Açıldı!

Van Güvenlik Korucuları Hizmet İçi Eğitim programına katılarak burada önemli açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korucular için de müjde verdi. 2007 yılı itibari ile koruculuk sisteminde yeni bir döneme geçtiklerini söyleyen Soylu, özlük hakları ve sosyal haklar açısından sağlanan avantajlara değindi.

“2211 Korucu Erbaş Oldu!”      

2211 korucunun uzman erbaş statüsüne geçtiğini söyleyen Soylu, bu alımların devam edeceğini de müjdeledi. Şu anda 5 bin korucunun uzman erbaş statüsüne geçmesi adına çalışmaların da başladığını söyleyen Soylu, kısa süre içerisinde sürecin tamamlanacağını söyledi.  Soylu ayrıca 18 bin 4825 güvenlik korucusunun da emekli olduğunu belirtti. Emeklilik sonrasında ise 25 bin 118 yeni güvenlik korucusu da göreve başladı. Türkiye genelinde şu anda toplam 54 bin 7 güvenlik korucusu görev yapıyor.

Koruculara Tatil Sözü     

Bakan Soylu açıklamalarında ayrıca başka bir müjde daha verdi. 2020 yılında seçilecek 3000 korucunun aileleri ile birlikte tatile gönderileceğini belirten Soylu, yaptığı bu açıklamalar ile destek aldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 13:08
YORUM EKLE