KİT'lere Müjde! KİT İşçilerine Kadro Verilmeye Başladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile KİT işçilerine müjde verildi. KİT işçilerine kadroları verilmeye başlandı. Kurumlara göre KİT'lere kadrolar verilecek.

KİT'lere Müjde! KİT İşçilerine Kadro Verilmeye Başladı!

Ülkemizde 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile taşeron işçilere devlet ile sözleşmeleri yaptırıldı ve kadroları verildi. Ancak hem devletin hemde özel şirketlerin sahibi olduğu kurumlarda istihdam eden ve memur gibi haklara sahip oldukları ifade edilen KİT işçilerine kadroları verilmemişti. Bunun üzerine KİT'lere ne zaman kadro verilecek, KİT işçilerine kadro verilecek mi açıklamaları beklenmeye başlandı.

İşin Olsa ekibi olarak bizlerde sıklıkla KİT işçilerine kadro verilmesi konusunu gündeme getirdik ve sonunda adaylara müjdeli haber verildi. Basında sıklıkla müjde verilmesi ile tanınan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile KİT işçilerine kadro verilmeye başlandığı söylendi. Buna göre KİT'lere kadroları veriliyor.

KİT TAŞERONUNA KADRO

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan resmi açıklama da "Bundan sonra alımlar kadrolu şekilde olacak. İŞKUR üzerinden gerçekleştireceğiz. KİT'lerle alakalı uygulamaya da başladık. PTT'de ilk uygulama başladı.KİT'lerde çalışan taşeronları ihtiyaç oldukça kadroya almaya devam edeceğiz. Yeni istihdam imkanı oluşturuyoruz" ifadeleri kullanıldı. Yani KİT işçilerine kadro konusunda PTT'de uygulamaya başlandığı ve KİT'lere kadronun verildiği söylendi. Yakın zamanda KİT işçilerine imkanlar oluşturuldukca kadroların verilmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 12:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kit
Kit - 4 yıl Önce

Yalan inanmayın Kocaman yalan PTT' kit taşıronuyum yalan

Tcdd
Tcdd - 4 yıl Önce

Ben anlamıyorum ya biz KİT lere kadro vermemek için neden bu-kadar uğraşılıyor adamlar okur yazar olmalarına rağmen kadro ya geçtiler biz KİT'lere ise şart üstüne şart yok 35 yaş sınırı yok ilk etapta üniversite mezunları yok pey der pey alınacak. Biz çok bir şey istemiyoruz sadece güvence istiyoruz aracıların kalkmasını istiyoruz!!!

kit
kit - 4 yıl Önce

kit de çalışan taşeronum yalan söylüyorsunuz kadro falan yok dalga geçiyorlar bizlerle hem de ptt de çalışıyorum kendi işim dahil işim olmayan işlerde de çalışıyorum niye oradaki amir mobing uygulamasın diye yazıklar olsun yesinler sizin kadronuzu

Trt
Trt - 4 yıl Önce

Bu bakan ne saçmalıyor sen önce var olan taşeron işçilerini kadro al ondan sonra alacağın işçi hakkında bilgi ver ne dediğini bilmeyen bir bakan

Mustafa Şeker
Mustafa Şeker - 4 yıl Önce

Sayın bakan söyleyecek yalan bulamadı bunumu söylüyor biz salakmıyız kadro madro yok yani hayırlı olsun bu işi ptt yapalı 6 ay oldu biz salağızya kandırın bakalım maymun gözünü açtı size güvenim şu an bitti hak yediniz hakkımız haram olsun taşerona kadro dediniz kite vermediniz şimdide bişey bulamadınız bnunamı karar verdiniz bu yalanımı buldunuz 14 sene sizi destekledim demekki düşünme zamanı geldi siz bizi deyil sadece kendi koltuklarınızı düşünüyorsunuz biz kit çalışanlarından günah gitti saygılar...

Kit taşeron
Kit taşeron @Mustafa Şeker - 4 yıl Önce

Tamamen katılıyorum

Ts
Ts - 4 yıl Önce

Ancak bu kadar sallama iş yapılır.bize kadro gelene kadar biz emekli oluruz. Vakıfbank güvenliklerine kadro yalan oldu.

Tunc kurt
Tunc kurt - 4 yıl Önce

At yalının ? İnanan bok verdiniz kadro

Süha akkar
Süha akkar - 4 yıl Önce

Umarım devlet bankalarındaki taşeronu da kaldırırsınız

cahit
cahit @Süha akkar - 4 yıl Önce

kiralık araç şöfürleri kit statüsüne dahil midir