KHK ile 14 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Kimler Başvuru Yapabilecek

Kanun Hükmünde Kararnameler ile bekçi kadrosuna 7 bin 500 ek kadro daha verildi ve 14 bin 500 bekçi alınacağı söylendi. Alımlar ne zaman yapılacak, kimler başvuru yapabilecek.

KHK ile 14 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Kimler Başvuru Yapabilecek

Emniyet Genel Müdürlüğünde yeniden bekçi kadrosunun gündeme gelmesinden sonra atamalar yavaş yavaş başladı. Bilindiği üzere uzun süre önce İstanbul ili için bekçi alımları yapılmıştı. Bundan sonra 7 bin kişilik alımın yapılacağı duyurulmuş ve KHK kararı ile resmi gazetede ilan edilmişti.

Ancak 7 bin kişilik bekçi alımından her hangi bir ses seda çıkmazken geçtiğimiz gün yayımlanan resmi gazetede Olağanüstü Hal durumundan dolayı yeni bir Kanun Hükmünde Kararname daha çıkarıldı ve EGM'ye 7 bin 500 kişilik bekçi kadrosu daha ihdas edildi. Buna göre toplam 14 bin 500 kişilik alımın yapılacağı öğrenildi.

14 BİN 500 BEKÇİ ALINACAK

Resmi gazetede ilan edilen bildiriye göre Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin 500 kişilik bekçi kadrosu daha ihdas edildi. Daha öncede 7 bin kişilik kadro ihdas edilmişti. Yani Emniyet Genel Müdürlüğüne toplam 14 bin 500 kişilik bekçi alımı yapabilirsin talimatı verildi fakat henüz ilan yayımlanmadı. Peki ilanlar yayımlandığında bekçi için aranan şartlar ne olacak, kimler başvuru yapabilecek.

ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık sorunu olmamak
Lise mezunu olmak
Fiziki kusuru olmamak
Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak
Boy - kilo orantılı olmak

Geçmiş bekçi alımında yukarıda belirtilen şartlar aranmıştı. Yeni bekçi alımı ilan edildiğinde yine bu şartlar mı aranır bilinmiyor fakat büyük bir ihtimal ile bu şartların aranacağı tahmin edilmektedir.

BEKÇİ MAAŞLARI, GÖREVLERİ, KIYAFETLERİ VE TÜM SORULAR

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 3 yıl Önce

Askerlik görevini yerine getirmeyen kişiler şimdi ülkenin işsizlik durumunu görünce askerlik şartı aranmasın diyorlar.Bizler zamanında bu ülke için askerlik yaptık sizler askerlikten kaçan şahıslar milletin huzurunu siz mi sağlayacaksınız sizlere mi emanet olacak bu insanların malı canı ırzı insan askerlik şartı kaldırılsın deyince biraz utanır.Bu kadar askere giden gençler enayi değil.Askerlik yapacaksın ki kıymet özlem sadakat zorluk düzen bileceksin.Askerliğini yapmış kimi doğuda kimi batı da kimi ege de vs.her biri aslan kardeşlerim bekçiliği hak eden yanlız sizlersiniz

ali
ali @Burak - 3 yıl Önce

memur olmak için illa askerlik mi yapmış olmak gerekiyor? o kadar dirsek çürüttük halada çürütüyoruz bir yerlere gelebilmek için askerlik yapmamış olsak da diplomamızla bu ülkenin okumuş insanları konumuna geliyoruz. kıymet özlem sadakat sadece askerlik yapma ile ögrenilmez bunun için biraz tecrübe gerekir hayatın içinde olmak gerekir!

ali
ali @Burak - 3 yıl Önce

"okumuş" isimli vatandaş okuduysan kendine okudun ama askerliği herkes için yaparsın herkes evinde rahat uyusun diye yaparsın bende mesela el babta 47 arkadaşımı şehit verdim akli denge kaybıyla sözleşme yenilemeden ordudan ayrıldım beni askerliğini yapmamış lisede bir yerini kurdayan adamlar polis olsun diye hazır eğitilmiş bordo bereli adam olsan da pöh yapmadılar sen girince istediğin gibi at mı koşturcanı düşünüyon girdiğinde sana ilk darbeyi senin kendi meslektaşların vuruyor eğer askerlik yapmış olsanız bunları bilirsiniz gir baklalım gir de yüzüne gülüp ardından vuran insanları gör ne deyim askerlik işte seni bu insanlara da hazırlar sabrı öğretir yoksa burnun dertten kurtulmaz bu mesleklerde eğer biraz analitik zeka varsa ne demek istediğimi anlarsın...

okumus
okumus @Burak - 3 yıl Önce

sen bu ülke için askerlik yaptın bense bu ülke için okudum senin faydan askerlik bitene kadar ama benimki ölene dek

ali
ali - 3 yıl Önce

aylardır bu ilanın yayımlanmasını bekliyorum lütfen askerlik şartı istemeyin bizlerde başvuralım hevesimiz kursagımızda kalmasın

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

8 ay dir ayni haberi veriyorsunuz yeter

Sadık
Sadık - 3 yıl Önce

Alımlar bir an önce yapılsın artık

oguzhan
oguzhan - 3 yıl Önce

insallh alimlar kisa zamanda olur yas siniri konmaz insanlar bir umut bekliyoruz

oguzhan
oguzhan - 3 yıl Önce

insallh alimlar kisa zamanda olur yas siniri konmaz insanlar bir umut bekliyoruz

Sino
Sino - 3 yıl Önce

Polis özel harekat taki gibi alınacak askerlik şart ı aranmayacak yaş sınırı 32 olacak il ikametgah şartı kalkacak emniyet amiri söyledi

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin artık beklemeden. Yaş 35 olacak