Kamuya Yeni Birim Geliyor! Memur Atamalarıda Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçilmesi ile birlikte kamuya da yeni bir dönem geliyor. Yapılan son dakika açıklamasına göre kamuya yeni birim açılacak ve memur alımlardı da olacak. Peki hangi bölümü açılacak? Atamalar nasıl olacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kamuya Yeni Birim Geliyor! Memur Atamalarıda Yapılacak

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen seçimin sonucuna göre Türkiye'de yönetim sisteminde baştan ayağa bir değişiklik oluyor. Sistem değişikliği ile beraber bürokraside de önemli değişiklikler meydana gelecek. Başbakanlık makamına bağlı olan kurumlar ve personellerinde yerleri yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Yapılacak olan değişiklikler ile ilgili Kararnamelerin ise 8 Temmuz tarihinden itibaren çıkması bekleniyor. Peki Hangi birim kamuda kurulacak ve memur alımı yapacak?

HALKA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ KURULACAK VE ATAMALAR OLACAK

8 Temmuz 2018 tarihi ile yayımlanması beklenen Kararnameler ile kamu da yeni bölümlerin açılıp ve bu bölümlere memur ataması yapılması bekleniyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında vatandaşlarla ilgilenebilmek amacıyla Halka ilişkiler bölümü kurulacak. Vatandaşa hizmet etmenin temel amaç olacağı bu kamu kurumlarında vatandaşların sorunları dinlenecek. Bu bölümlere ataması yapılacak olan kişiler ise şu şekilde seçilecek: Halka ilişkiler biriminde devlet bünyesinde çalışmak isteyen adayların Halkla ilişkiler bölümünden mezun olması gerekecek veya bu bölüme denk bölümlerden mezun olmuş olan kişiler Halkla İlişkiler biriminde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isterlerse başvuruda bulunabilecek.

YORUM EKLE