Kamuya Alınacak Olan 25.000 Memur İçin Kadro Dağılımları

Kasım ayına kadar devam edecek olan personel alımları ile ilgili olarak yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Kamu sektöründe çalışmak için yapılacak 25.000 kişilik memur alımı ile ilgili tüm detayları içeriğimizin devamında bulabilirsiniz.

Kamuya Alınacak Olan 25.000 Memur İçin Kadro Dağılımları
Kasım ayında yapılacak olan kamu personel alımı ile ilgili kriterler yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. 2017 senesi için bütçe ayarlamasının yapılması sırasında kamuya alınması planlanan personellerin sayısının sadece 5.000, üniversiteler için alınacak olan kişilerin sayısının ise 4.000 olacağı açıklandı. İlk personel alımları bu şekilde olduktan sonra Ekim ayında alınacak olan personel sayısının 25.000 kişiye ulaşacağı belirtiliyor.

Personel Alımları Hangi Sektörlerde Olacak?

Yapılan açıklamalara bakacak olursak; Sağlık Bakanlığı için 4.984 kişinin sözleşmeli olarak işe alınacağını, Devlet Su İşleri bünyesinde çalıştırılmak üzere 175 memurun işe alınacağını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı için ise 763 memurun alınacağını, İçişleri Bakanlığı için yaklaşık olarak 100 kaymakamın göreve alınacağını, Hava Kuvvetleri için er ve çeşitli rütbelerdeki askerlerin alınacağını, Sahil Güvenliği Komutanlığı için 790 kişilik personelin işe alınacağını, Adalet Bakanlığı için ise 3.000 civarında hakim ve savcının işe alınacağını söyleyebiliriz. İş alımlarının bu kadar fazla olmasının ardında ise ülkemizde gerçekleşen FETÖ saldırılarının etkisinin büyük olduğunu söyleyebilir. Devlet dairelerinde ve özel sektörlerde oluşan işçi açığı kısa süre içinde kapatılacak. Ayrıca bu kadroların resmi iş ilanlarının duyurusuna ulaşmak için Buraya Tıklayarak açılacak olan sayfadan ilanları görebilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE