Kamuya 850 Şehit Yakınının Ataması Yapılacak

Şehit yakınlarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından müjde geldi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 850 şehit yakınının yıl sonuna kadar kamuya atanacağının bilgisini verdi. İşte ayrıntılar…

Kamuya 850 Şehit Yakınının Ataması Yapılacak

Kamuya 850 Şehit Yakınının Ataması Yapılacak

Bu yıl kamuya Şehit, gazi ve sivil terör mağdurlarına verilen yasal haklar nedeni ile onlarca şehit yakınının ataması yapıldı. Bu yıl içerisinde kamuya atanan şehit ve gazi yakını ile sivil terör mağduru sayısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre 11 bin 684 oldu.

Bu yıl sonuna kadar da 850 şehit ve gazi yakını ile sivil terör mağdurunun daha kamuya yerleşeceği müjdesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından geldi. 22 Temmuz 2014 tarihinden bu yana ilgili yasa kapsamında 11 bin 684 şehit ve gazi yakını ile sivil terör mağduru kamuda görev almaya başladı. Şehit ve gazi yakınlarına aynı zamanda ücretsiz ulaşım hakkı da sağlanıyor. Ücretsiz ulaşım hakkından yararlanan şehit ve gazi yakını sayısı 94 bin oldu. Şehit yakınlarına ilerleyen günlerde ulaşımda kullanmaları için manyetik kartlar da verilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 850 kişilik atamanın ne zaman yapılacağı konusunda henüz bilgi vermedi. Tarihin belirlenmesinin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından duyuru yapılacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE