Kamuya 25 Bin Memur Personel Alımı Yapılıyor! KPSS'li KPSS'siz Alımlar

Ülkemizde bulunan bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu her geçen gün alım yapacaklarının duyurusunu yapıyorlar. Buna göre Kamu kurumları toplamda 25 bin memur personel alımı yapıyorlar. İşte detaylar.

Kamuya 25 Bin Memur Personel Alımı Yapılıyor! KPSS'li KPSS'siz Alımlar

Gerek, Devlet Personel Başkanlığı tarafından Gerekse kurumların kendi İnternet sayfalarından ve Resmi Gazete'den yapılan duyurulara göre bir çok kamu kurumu veya kamu kuruluşu bünyelerinde bulunan memur personel eksikliklerini karşılamak adına alım gerçekleştiriyorlar. Şu anda aktif olan ilanlara göre kamuya yaklaşık 25 bin memur personel alımı yapılıyor. Bu duyuruya sevinecek olan binlerce aday hemen başvurularını yapmaya başlayacaklar ve hatta bazı memur adayları ise başvurularını yaptılar bile.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPACAK:

Kamuya alımlarda bir çok kurum veya kuruluş alım yapmaktadır. Bu kadrolardan en çok alımı yapan kurum Askeri Personel olarak Milli Savunma Bakanlığıdır. Bunun dışında, TÜBİTAK, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, ÇAYKUR, İl Ödel İdareleri, Çeşitli üniversite ve Belediyeler, TÜVASAŞ, Kamu Gözetimi Kurumu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları, TSE, İçişleri Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, HKK, DKK, KKK ve bir çok kamu kurumu alım yapıyorlar. Bu kurumlar hakkında www.isinolsa.com ailesi olarak sizler için bir tablo hazırladık ve haberin sonunda bulabilirsiniz. Bu tablo da alım yapan kurumlara ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki tabloda çeşitli, Memur Alımı, Sözleşmeli Personel Alımı, Kamu Personeli Alımı, Memur Personel Alımı ve İşçi Alımı ilanlarına ulaşacaksınız.

BAZI KURUMLAR KPSS ŞARTI ARAMIYOR!

Kamuya alım yapan kurumların bazıları Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arasa da bazı Kamu Kurum veya Kuruluşları bünyelerine alım yaparken KPSS şartı aramıyorlar. Özellikle Askeri personel alımlarında, TÜBİTAK, Farklı belediyeler, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, TÜSEB gibi kurumlar adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı yerine diğer nitelikleri taşımalarını bekliyorlar.

Ancak Söz konusu olan bazı alımlarda ise adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranıyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı arayan kurumlar ise en az lise mezunu seviyesinden başlayarak Lisans mezunu adaya kadar alım yapmaktadır. Şu anda alım yapan kurumlar adaylardan 2016 veya 2017 yılına ait ÖSYM tarafından yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından puan şartı aramaktadır. Lise mezunları için lise düzeyinde KPSSP94, Önlisans mezunları için Önlisans düzeyinde KPSSP93 ve Lisans mezunları için Lisans düzeyinde KPSSP3 puan türlerinden en az 60 puan aranmaktadır. Bazı kurumlar baraj punı en az 70 veya 80 olarak ta belirlemektedir.

ADAYLARDAN ARANAN DİĞER ŞARTLAR:

Adaylar KPSS dışında genel olarak taşımaları gereken bazı niteliklere sahip olmak zorundadırlar. Genel olarak kamuya alımlarda 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, belirtilen yaş şartını taşımaları, yapılacak olan arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuç verecek olan adaylar, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, engelli alım ilanı değilse eğer görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmaması, alım yapılacak olan kadro derecesine göre kadro eğitim seviyesini tamamlamış olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranıyorsa belirtilen en az puan seviyesinde puan almış olmak şartları aranmaktadır. Adaylar mutlaka bu şartlara uygun olmalıdırlar. Bir çok kamu kurumu adaylardan mutlaka bu şartları aramaktadır.

BAŞVURU ŞEKLİ, ZAMANI VE SINAV:

Kamuya alımlarda adayların dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biriside mutlaka başvurularını başvuru tarihleri içerisinde yapmak zorundadırlar. Kurumun ilanda belirtmiş olduğu başvuru zamanları dışında yapılan başvurular dikkate alınmaz. Adaylar başvuru tarihleri içerisinde kurumun belirttiği şekilde, şahsen, posta yolu ile, e-mail ile veya elektronik ortamda başvuru yapabilirler. Başvuru şeklini tamamen kurum ilanda belirttiği şekilde yapmak zorundasınız. 

Başvurusunu yapmış olan adaylar kurumun belirlediği tarihte kurum tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemelidirler. Bu açıklamada kuruma yapılan başvuruların kimlerin kazandığı ve kimlerin kurum tarafından yapılacak olan Giriş sınavına katılacakları belirtilmektedir.

ALIM YAPAN KAMU KURUMLAR ŞÖYLEDİR;

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

Detaylar

Milli Savunma Bakanlığı

Yok

11000

01/12/17

TIKLAYIN

Milli Savunma

Bakanlığı

Yok

13000

01/12/17

TIKLAYIN

Fırat Kalkınma Ajansı

-

8

15/09/17

TIKLAYIN

Kamu Denetçi Kurumu

Var

5

19/09/17

TIKLAYIN

KKK, DKK, HKK Er Alımı

Yok

-

30/09/17

TIKLAYIN

KKK, DKK, HKK Erbaş Alımı

Yok

-

30/09/17

TIKLAYIN

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Var

12

22/09/17

TIKLAYIN

TSE

Var

40

02/10/17

TIKLAYIN

İçişleri Bakanlığı

Var

14

22/09/17

TIKLAYIN

Mevlana Kalkınma Ajansı

-

15

06/10/17

TIKLAYIN

DOB

Yok

3

18/09/17

TIKLAYIN

TÜSEB

Yok

14

18/09/17

TIKLAYIN

Beylik Düzü Belediyesi

Var

3

26/09/17

TIKLAYIN

Kamu Gözetimi Kurumu

-

-

25/09/17

TIKLAYIN

Düzce Üniversitesi

Var

1

22/09/17

TIKLAYIN

TÜVASAŞ

-

3

22/09/17

TIKLAYIN

TÜBİTAK

Yok

158

29/09/17

TIKLAYIN

Zonguldak İl Özel İdaresi

Yok

1

20/09/17

TIKLAYIN

ÇAYKUR

Var

4

24/10/17

TIKLAYIN

MKEK

KPSS 60

52

20/09/17

TIKLAYIN

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Var

1

18/09/17

TIKLAYIN

DHMİ

Var

10

25/09/17

TIKLAYIN

Yurtdışı Türkler ve Akara Toplulukları

Var

2

29/09/17

TIKLAYIN

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Var

1

28/09/17

TIKLAYIN

TÜBİTAK

Yok

217

03/10/17

TIKLAYIN

Ankara DOB

Yok

1

21/09/17

TIKLAYIN

Samsun DOB

Yok

1

21/09/17

TIKLAYIN

Kampala Büyükelçiliği

Yok

1

29/09/17

TIKLAYIN

TOPLAM

-

24 Bin 562

-

TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE