Kamuda Sözleşmeli Personel Çalıştırılması ve Alımında İletişim Personeli Değişikliği!

Resmi gazetede ilan edilen bir değişikliğe göre kamuda sözleşmeli personel çalıştırılması hakkındaki esaslara göre İletişim personeli kadrosuna ilişkin personeli kadrosunda bazı değişiklikler resmi gazetede açıklandı.

Kamuda Sözleşmeli Personel Çalıştırılması ve Alımında İletişim Personeli Değişikliği!

9 Temmuz 2020 tarihli resmi gazetenin 31180 sayılı Cumhurbaşkanı kararında karar sayısı açıklandı. 2727 olan değişikliğe göre kamu kurumlarında sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin olarak 657 sayılı devlet memurları kanununun 4. maddesinin B fıkrası girince sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına dair esaslar konulu karar açıklanmış ve yürürlüğe girmiştir.

Cumhurbaşkanlığı kararına göre sözleşmeli personel çalıştırmasında Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri dışındaki dillerde tercüman Mütercim sayısı 30 geçmemek üzere başkanlıkça yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabileceklerdir.

BAŞVURU ŞARTLARI; YDS

Kararda iletişim personelinin başvuru şartları şu şekilde açıklanmıştır. Adayların tanıtma basın enformasyon kamu diplomasisi ve tercümanlar da çalışmak üzere eğitim şartlarında En az 4 yıllık lisans eğitimi almış olmaları istenmektedir. YDS sınavından En az 1 düzeyinde ya da bu düzey yakın yabancı dil bilgisine sahip olmak. YDS denkliği bulunmayan YDS de yer almayan diller için ise İletişim Başkanlığının açmış olduğu sınavlarda başarılı olmak şartı istenecektir.

İletişim başkanlığında basın enformasyon personeli unvanı yerine iletişim personeline geçiş yapılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı kararı

İletişim uzman yardımcısı görevleri;

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 07:02
YORUM EKLE