Kamuda Kış Dönemi Kılık Kıyafet Uygulamaı Başlıyor! Hangi Kıyafetler Zorunlu Oldu

Kamu kurumlarında istihdam eden personeller için kış dönemi kılık kıyafet uygulaması başlıyor. Peki hangi kıyafetleri giymek gerekiyor detaylar nelerdir.

Kamuda Kış Dönemi Kılık Kıyafet Uygulamaı Başlıyor! Hangi Kıyafetler Zorunlu Oldu

Kamu kurumlarında istihdam eden personellerin düşünülmesi ile bilindiği üzere tarihlere göre yaz dönemi kılık kıyafet uygulaması ve kış dönemi kılık kıyafet uygulaması gerçekleştirilmektedir. Memurlarda ilgili yönetmeliğe göre hareket ederek kılık kıyafetini ayarlamaktadır.

Bilindiği üzere yayımlanan duyuru ile yaz dönemi kılık kıyafet uygulaması başlamıştı ve memurlar bu kılık kıyafet döneminin ne zaman sonlanacağı konusunda haber beklerken duyuru yapıldı. Buna göre kış aylarının yaklaşmasından sonra kış dönemi kılık kıyafet uygulaması yeniden başlıyor. Peki detaylar nedir.

KIŞ DÖNEMİ KILIK KIYAFET UYGULAMASI

Kış dönemi kılık kıyafet uygulamasının 18 Eylül 2017 tarihi itibari ile başlayacağı belirtildi. Peki kılık kıyafet uygulaması detayları nelerdir ve memurlar nasıl hareket edecek, kılık kıyafetleri nasıl olacak.

Buna göre 15 Mayıs 2017 - 18 Eylül 2017 tarihleri arasında memurlar iş yerinde kravat takmayabiliyor, ceket giymeyebiliyordu. Yine yaz dönemi olduğu için kurumlara göre kısa kollu gömlek ve diğer elbiseler de verilen izine göre tercih edilebilmekteydi. 

Kış dönemi kılık kıyafet uygulamasının başlaması ile kamu kurumlarında istihdam eden memurlara tekrar kravat takma ve ceket giyme zorunluluğu getirilmiştir. İlgili dönem 18 Eylül 2017 tarihi itibari ile başlıyor. Buna göre 18 Eylül 2017 tarihinden sonra memurlar kamu kurumunda çalışırken yeni kılık kıyafet yönetmeliğine göre giyinecektir.

TÜM KAMU HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER