Kamuda Çalışan Güvenlik Görevlilerine Tek Tip Kıyafet Uygulaması Geliyor!

Kamu kurumlarında çalışan güvenlik görevlilerine tek tip kıyafet uygulaması geliyor.

Kamuda Çalışan Güvenlik Görevlilerine Tek Tip Kıyafet Uygulaması Geliyor!

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan kamu kurumlarında on binlerce güvenlik görevlisi istihdam etmektedir. Özellikle kamu bankalarında, kamuya ait öğrenci yurtlarında, bakanlıklarda, içerisinde para hacmi fazla olan kamu işletmelerinde güvenlik görevlileri istihdam etmektedir. Önceki dönemlerde ilgili personeller taşeron olarak görev yapmaktaydı ancak taşeron personellerine kadro verilmesi ile artık güvenlik görevlileri kadrolu olarak hizmet vermeye başladı. Bugün yayımlanan son dakika açıklaması ile kamu kurumlarında istihdam etmekte olan güvenlik görevlilerine tek tip kıyafet uygulamasının geleceği belirtildi ancak kıyafetlere yönelik net bir bilgi yok.

GÜVENLİKLER TEP TİP KIYAFET GİYECEK

Şu anda kamu kurumlarında görev yapmakta olan güvenlikler her kurumda farklı kıyafetler kullanmaktadır. Genel olarak bir çok kamu kurumunda görev yapmakta olan personeller siyah kıyafetler giymektedir ancak bu kıyafetler kurumdan kuruma değişmektedir. Kimi kurumda gri, kimi kurumda mavi renge dönüşebilmektedir.

Bugün Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir araya geldi ve masada güvenlik görevlilerinin tek tip kıyafet giymesi ile güvenlik görevlilerinin mevcut sorunları vardı. Görüşmenin sona ermesinden sonra Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer ÇAĞIRICI tarafından yapılan açıklama da Ocak 2020 itibari ile güvenlik görevlilerinin tep tip kıyafet giymesi ve sorunlarının çözümleri için resmi adımların atılacağı belirtildi.

Peki sizce güvenlik görevlilerinin kıyafetleri nasıl olmalı ve mevcut sorunları nelerdir? Yorumdan bizimle paylaşır mısınız?

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet mehmet
mehmet mehmet - 2 yıl Önce

ütü derdi olmayan rahat sıkmayan kıravatsız

Abdullah
Abdullah - 2 yıl Önce

Bizler kadroya alınmadık belediye şirketlerine mahrum edildik bunu herkes bilsin kaldık yüzde dörde mahkum edildik bunlar dile getirilmeli

TANER
TANER - 2 yıl Önce

KAMUFULAS TÜRÜNDE BERE OLURSA..YAZIN ISE TİŞÖRT ALTI KAMUFULAS..KRAVAT OLMASIN MUDALE ANINDA RISK DOĞURUYOR..KARŞIDAN BAKILINCA ŞIK VE ÖRKUTUCU OLSUN