Kamu Personeli İlanlarında Değişiklik!

15 Temmuz gecesi yayımlanan 10 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kamu Personel İlanları ile ilgili önemli bir değişiklik yapıldı. Peki yapılan değişiklik ne oldu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kamu Personeli İlanlarında Değişiklik!

Cumhurbaşkanlığı arka arkaya Kanun Hükmünde Kararnameler yayımlamaya devam ediyor. Son olarak 15 Temmuz gecesi 10 ve 11 numaralı kararnameler yayımlandı. Yayımlanan 10 numaralı Kanun Hükmünde Kararnamede Kamu Personel İlanları ile ilgili önemli bir değişikliğe yer verildi. Peki Kamu Personel İlanları ile ilgili yapılan değişiklik ne oldu?

İŞTE DETAYLAR

Resmi Gazetede yayımlanacağını düzenleyen 10 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 5. maddesi şu şekilde oldu: Resmi Gazete'nin İlan Bölümünde; kamu kurum ve kuruluşları, bankalar, kamuya yararlı dernekler ve vergi muafiyeti tanınan vakıfların duyuru niteliğindeki metinleri yayımlanacağı, Kamu kurum ve kuruluşları, personel alımına ilişkin tüm ilanlarını (ihtiyacını okullara öğrenci almak suretiyle karşılayanlar dahil), Resmi Gazete ile Cumhurbaşkanınca belirlenen kurumun internet sitesi ve kendi internet sitelerinde duyurulacağı yayımlanan kararnamede yer aldı. Yayımlanan bu kararnameye göre tüm personel alımları bundan sonra Resmi Gazetede yayımlanacak ve İŞKUR, askeri personel ve akademik ilanlarının hepsi bundan sonra Resmi Gazetede yayımlanacak. Buna, ihtiyacını öğrenci almak suretiyle karşılayan ilanlar da dahildir. Burada kast edilen ise infaz koruma memurluğu öğrencisi, polis yüksek okuluna öğrenci alımları gibi alımlar da Resmi Gazete üzerinden yayımlanmak zorunda.

YORUM EKLE