Kamu Personeli Alımı İçin Belirlenen Rakam 60 Binin Altında

Kamu personeli alımlar ile ilgili tartışmalar hala devam ediyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi bu konu hakkında bir açıklama yaptı. Fazla bütçe ayrılması sebebi ile kamu personel alımları 60 bin altına indi!

Kamu Personeli Alımı İçin Belirlenen Rakam 60 Binin Altında
2017 yılına ait olan ekonomik açıklamalar tüm ülke tarafından beklenen haberler arasında yer alıyordu. Bu konuda yapılan sevindirici haberler ise Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından geçtiğimiz günlerde bizlere ulaştı. Ekonomi bakanı olan Nihat Zeybekçi, kamu personeli alımı ile ilgili olarak rakamları açıkladır. Zeybekçi’nin yapmış olduğu açıklamalara göre 60 binin altında personel alımı yapılacak. Kamu personel alım sayısının 60 bin kişiden daha az olacağını açıklayan Zeybekçi, haziran ayından bugüne kadar ülkemizin, dış ülkelerde ayrılmasına sebep olan unsurların zamanla gözden kaybolduğunu da söyledi. Kamu alanında çalışmak isteyen kişiler ise bulundukları belediyelere başvuru yaparak, kendilerine uygun alanlarda çalışmak için talepte bulunabilirler.

Teşvikler Hangi Alanlarda Olacak?

Zeybekçi’nin yapmış olduğu açıklamaların arasında hangi alanlarda devlet tarafından ekonomik teşvik olacağı hakkında da çeşitli bilgiler verildi. Zeybekçi’nin yapmış olduğu açıklamalara göre yenilenebilir enerji kaynaklar, sağlık teknolojileri, petrol ve kimya alanları, ulaştırma teknolojileri gibi çeşitli alanlarda çalışma yapmak isteyen halk kesimi için devletin maddi olarak destek vereceğini de ekledi. Teşviklerin resmi olarak açıklanmasının en geç pazartesi günü yapılacağını söyledi. Bu duruma bakarak da önümüzdeki yıllarda ülkemizde kullanılmakta olan yenilenen enerji kaynaklarını sayısının artacağını söyleyebiliriz. Zeybekçi konuşmasının sonlarına doğru da Rusya ile yaşanan açıkların iki ülke tarafından atılan dostluk adımları sayesinde kapanmaya başladığını söyledi.

YORUM EKLE