Kamu Kurumlarına 4 Bin 251 Memur Atama İzni Verildi! Kontenjan Dağılımı Belli Oldu!

Devlet Personel Başkanlığından son dakika duyurusu. Kamu kurumlarına Üniversitelere Akademik kadroda ve Yüksek Öğrenim kurumlarına 4 Bin 251 memur ataması için Cumhurbaşkanlığı kararı açıklandı. 2019 yılında Hangi kurumuna ne kadar memur personel atanacak? Kadro dağılımı haberimizde..

Kamu Kurumlarına 4 Bin 251 Memur Atama İzni Verildi! Kontenjan Dağılımı Belli Oldu!

Kamu kurumlarına ilk defa atanacak memurlar ile başka kurumlardan naklen atamalar için idari ve akademik kadrolarda memur alımı kadroları açıklandı.

4 BİN 251 MEMUR ALIMI;

Devlet Personel Başkanlığından yapılan duyuruda kurumlara verilen 2019 yılı atama kontenjanların belli olduğu belirtildi. Bilindiği gibi kamu kurumlarının personel atamaları için gerekli olan merkez ve taşra teşkilatlarında atama sayısının belirlenerek Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklandı. kamu kurumlarına, Üniversitelere yapılacak farklı kadrolarda personel alımlarında ne kadar alım yapılacağı belli oldu. Buna göre Akademik kadrolarda Üniversitelere 3 Bin 200 personel alımı gerçekleşecek. Yükseköğrenim kurumlarına ise 635 kişi alınacak. Diğer kamu kurumlarına yapılacak memur alım sayısı ise 416 olarak açıklandı. Bu alımlar açıktan, ilk atama ve kurumlar arası atamalarda kullanılacak. Ayrıca 657 sayılı Devlet Memurları Kanunda 92 maddede belirtilen şartlarda gerçekleşecek atamalar için izin verilen kadro sayısının yüzde ikisi oranında kullanılabilecek. İzin verilen kadro sayısı 50 altında ise 1 adet atama yapılabilecek.

HANGİ KURUMA NE KADAR ALIM YAPILACAK?

127 Üniversiteye 635 atama izni verildi. Buna göre listede belirtilen her üniversiteye 5 kişilik atama yapılabilecek. Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay HSK, Sayıştay, YSK kurumlara 5'er kişilik alım yapılacak. Adalet bakanlığı, Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Dışişleri bakanlığına 10'ar kişi alınacak. Diğer kamu kurumları için  tıklayın

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 22:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüsniye çamlıca
Hüsniye çamlıca - 3 yıl Önce

İs kamu sürekli is engelli oğluma is istiyoruz arkamızda adayımız yok ki arkası kuvvetli olan işi hazır

furkan69
furkan69 - 3 yıl Önce

nereden nasıl başvuru yapılacak

İrfan Oluçay
İrfan Oluçay - 3 yıl Önce

Ne zaman yapılacak bu alımlar alım şartı ne

hld
hld - 3 yıl Önce

infaz koruma memuru ne zaman alınacak artık